Dzisiaj, o godz. 14.30 rozpoczęliśmy w Jarosławiu bicie rekordu Polski w głośnym czytaniu non stop. Po książki Wydawnictwa Literackiego „Białe Pióro” sięgają młodsi i starsi, mieszkańcy miasta i nie tylko. Plan jest ambitny, wytrwać do niedzieli. Wydarzeniu organizowanemu przez Jarosławską Fundację „Pomocna Dłoń" patronuje Burmistrz Miasta Jarosławia. Czytamy w Sali Ślubów (Rynek 6), można przyłączyć w każdym momencie.
Dzisiaj (28.08) w Sali Ślubów kamienicy Rynek 6 rozpoczęło się wielkie czytanie, którego celem jest pobicie rekordu Polski. Pierwszą publikacją z przygotowanej literatury Wydawnictwa Literackiego „Białe Pióro", był tomik poezji Alicji Zając - inicjatorki akcji i prezes Jarosławskiej Fundacji „Pomocna Dłoń”, czytany przez samą autorkę oraz zastępcę burmistrza, Marcina Zaborniaka. Wybrane przez siebie egzemplarze czytali też pracownicy Urzędu, czy harcerze wspierający akcję. Plan jest ambitny, wytrwać do niedzieli. Dzieci, młodzież, dorośli i starsi, każdy może się przyłączyć w dowolnym momencie, a wybraną książkę z tych czekających w Sali Ślubów otrzymamy na pamiątkę.
Nad akcją czuwa Biuro Rekordów zajmujące się nadzorowaniem poprawności przebiegu
rekordów Guinnessa i Polski. Do udziału zachęcamy
całe rodziny!
Wydarzeniu patronuje Burmistrz Miasta
Jarosławia.
Transmisja NA ŻYWO. Więcej informacji TUTAJ
W biciu rekordu Polski w głośnym czytaniu wziął udział m.in. zastępca burmistrza Marcin Zaborniak.
Fot. Małgorzata Młynarska
Wybraną, czytaną podczas maratonu książkę lub jej fragment otrzymamy na pamiątkę.
Od lewej: inicjatorka akcji Alicja Zając - prezes Jarosławskiej Fundacji "Pomocna Dłoń", zastępca burmistrza Marcin Zaborniak oraz Agnieszka Kazała z Wydawnictwa Literackiego "Białe Pióro" w Warszawie.
W prowadzeniu akcji pomagają harcerze.
Maraton rozpoczęła prezes Alicja Zając czytając fragment swojego tomika poezji.
W każdej czytanej książce nabijane są pamiątkowe pieczątki, harcerze wpisują też czytelników na listę osób, które ustanawiają rekord.