Podczas niedzielnej uroczystości w kościele pw. śś. Mikołaja i Stanisława bpa modlono się w intencji ofiar, osób internowanych i represjonowanych w stanie wojennym. Mszy św. przewodniczył ks. prałat Kazimierz Wójcikowski, a homilię wygłosił ks. prałat Marian Rajchel, który odwołał się do 13 grudnia 1981 r. i wydarzeń sprzed 34 lat. - To co zniszczył stan wojenny to kapitał entuzjazmu i gotowość do poświęceń dla dobra Narodu, dla dobra Ojczyzny - mówił ks. Prałat. W uroczystości uczestniczyli samorządowcy, przedstawiciele organizacji, stowarzyszeń i mieszkańcy miasta, którzy po Mszy św. spotkali się pod pomnikiem bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Tam odmówiono modlitwę do kapelana „Solidarności" i złożono kwiaty.
Wśród delegacji obecni byli przedstawiciele m.in. Urzędu Miasta - burmistrz Waldemar Paluch, zastępca burmistrza Wiesław Pirożek, sekretarz miasta dr Ewa Pieniążek, reprezentacje: Rady Miasta Jarosławia, ZR Ziemia Przemyska NSZZ „Solidarność" w Jarosławiu, czy Stowarzyszenia Osób Represjonowanych w Stanie Wojennym Oddział Wojewódzki w Jarosławiu - głównego organizatora uroczystości, młodzież.
Oprawę uroczystości zapewniły poczty sztandarowe oraz Reprezentacyjny Chór Mieszany „Jarosław".
Organizatorzy miejskich obchodów: Stowarzyszenie Osób Represjonowanych w Stanie Wojennym Oddział w Jarosławiu, Burmistrz Miasta Jarosławia, Zarząd Regionu NSZZ „Solidarność" Ziemia Przemyska oraz Opactwo SS. Benedyktynek.
W tym dniu mogliśmy również włączyć się do ogólnopolskiej kampanii społecznej organizowanej co roku przez Instytut Pamięci Narodowe. IPN zachęcał do zapalenia o godz. 19.30 "światła wolności" w oknach naszych domów, na znak pamięci o ofiarach stanu wojennego, a także jako wsparcie dla walczących o wolność.
Więcej zdjęć w GALERII.