Na promocję w ogólnopolskiej telewizji złożył się wypiek biszkoptów w „Gurgulu" i pierników w Wytwórni Wyrobów Cukierniczych Macieja Kuźniarowskiego, sporządzanie mieszka grodzkiego przez kucharza z „Grodzkiej", pokaz free runing, spotkania z ciekawymi ludźmi, przejazd motorów i Straży Pożarnej, nieco historii i współczesności w opowieściach przewodników i historyka.
W programie wystąpili: burmistrz Andrzej Wyczawski, Krystyna Kieferling - starszy kustosz muzeum, ks. Tadeusz Piwiński i ks. Gracjan Stoica, młodzież z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. M. Kopernika z nauczycielką Danutą Matusz, Krzysztof Krzych oraz uczniowie Zespołu Szkół Plastycznych, motocykliści z Jarosławskiego Klubu Motorowego i Ratownictwa Drogowego z prezesem Januszem Sieradzkim, Zbigniew Możdżeń - sekretarz generalny Stowarzyszenia „Na Kupieckim Szlaku" z żoną Krystyną, Ryszard Nykun - prezes Jarosławskiego Stowarzyszenia Przewodników Turystycznych i Pilotów Wycieczek, Maciej Kuźniarowski - właściciel zakładu produkującego pierniki w Jarosławiu, strażacy z komendantem Jackiem Bzdęgą, szwejkowie z Przemyśla, Bractwo Rycerskie z Nowej Dęby. W przygotowanie programu zaangażowało się wiele życzliwych osób i instytucji. Przecież trzeba było zapewnić m.in. wystrój kramów: owoce, warzywa, materiały, wiklinę. „Mobilizacja była ogromna. Pragnę podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do sprawnego przebiegu transmisji i osobiście włączyli się w to przedsięwzięcie, które na taką skalę realizowane było w Jarosławiu po raz pierwszy" - mówi burmistrz Andrzej Wyczawski. I dodaje: „Była to dla miasta darmowa promocja".
Program prowadzili Katarzyna Nazarewicz i Marek Zając. Felietony z Przemyśla, Krasiczyna, Łańcuta miały być emitowane ze Lwowa, w związku z tą zmianą zostały pokazane z Jarosławia. Są to miejsca, które warto odwiedzić przy okazji przyjazdu do naszego miasta. Producent i jego liczna ekipa mieli swoją wizję takiej realizacji programu, by była ona jak najbardziej atrakcyjna dla widza.
Program „Kawa czy herbata" jest patronem medialnym „Lata z Radiem", które koncertowało w Jarosławiu następnego dnia, stąd magiczny człowiek - Henryk Cebula i orkiestra - „Laudate Dominum" z Jarosławia. Na żywo także było kilka wejść z autorskim przeglądem prasy Anny Tomczyk z oddziału rzeszowskiego TVP 3.