Na zajęcia mogą się rejestrować wyłącznie uczniowie szkół podstawowych w wieku 7-12 lat. Zapisy odbywają się online poprzez konto utworzone na stronie www.dolina-wiedzy.pl/dut. Rejestracja będzie aktywna od 17 września do 24 września 2018 do godz. 23.59.59. Jej zasady i poszczególne etapy dostępne są na stronie organizatora (zakładka Rejestracja). Zajęcia odbywają się w pięciu miastach: Rzeszowie, Mielcu, Dębicy, Ustrzykach Dolnych oraz Stalowej Woli.
Zajęcia DUT mają na celu pokazanie małym studentom, że nauka to nie tylko książki, ale także doskonała zabawa. Zajęcia prowadzą naukowcy, wykładowcy oraz popularyzatorzy nauki z całej Polski, którzy poprzez wykłady czy pokazy z interesującymi eksperymentami, inspirują dzieci do poszerzania horyzontów i samodzielnego odkrywania fascynującego świata nauki.
Semestr zimowy to pięć zajęć wykładowych czyli pięć ciekawych tematów, wśród których nie zabraknie fizyki, matematyki, ale także elementów psychologii i archeologii. Podczas zajęć studenci nowego semestru DUT sprawdzą czy można zzielenieć ze złości, dowiedzą się czy liczą lepiej niż kalkulator, będą testować swój mózg, poznawać tajniki laboratorium archeologa, a także uczyć się jak bezpiecznie korzystać z Internetu.
Zajęcia Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego organizowane są przez Fundację Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu „Dolina Lotnicza", która od 2009 roku prowadziła Politechnikę Dziecięcą. Fundacja chcąc rozszerzać tematykę zajęć podpisała umowę z Uniwersytetem Rzeszowskim na podstawie, której powstał DUT. Wykłady odbywają się w Rzeszowie oraz pozostałych czterech Filiach: Mielcu, Dębicy, Ustrzykach Dolnych i Stalowej Woli. W Rzeszowie na zajęcia mogą zapisywać się dzieci z całego województwa podkarpackiego, w Dębicy zamieszkałe na terenie powiatu dębickiego; w Ustrzykach Dolnych zajęcia skierowane są do dzieci z uczęszczających do szkół podstawowych w gminie oraz dla dzieci z Gminy Olszanica; w Mielcu dla wszystkich mieszkających w powiecie mieleckim; a Stalowej Woli zamieszkałych na terenie powiatu stalowowolskiego. Liczba uczestników projektów edukacyjnych organizowanych przez Fundację wynosi już ponad 40 000 osób.
Wszelkie pytania prosimy kierować na adres e-mail: lub pod nr tel. 17 888 60 03.