Warsztaty skierowane są do grona pedagogicznego pragnącego pogłębić swoją wiedzę na TEMAT II WOJNY ŚWIATOWEJ. Zagadnieniem przewodnim zajęć będzie POLSKA POMOC UDZIELONA PRZEŚLADOWANEJ SPOŁECZNOŚCI ŻYDOWSKIEJ W CZASIE OKUPACJI.
Zajęcia podzielone będą na trzy części: II Rzeczpospolita - mozaika narodowa, kulturowa i religijna, Okupacja niemiecka - Zagłada, oraz Polacy wobec Zagłady. Każdy z bloków składa się z prelekcji i z pracy w grupach. Uczestnicy otrzymają zestawy, na które składać się będą pomoce źródłowe, takie jak: dokumenty, zdjęcia, relacje, a także przykładowe scenariusze lekcji.
Zajęcia poprowadzą dr Marcin Chorązki i Michał Masłowski z Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej, Oddział IPN w Krakowie, oraz dr Roman Gieroń z Oddziałowego Biura Badań Historycznych, Oddział IPN w Krakowie.
Warsztaty "Polacy ratujący Żydów w latach II wojny światowej" w Muzeum w Markowej to nie tylko okazja do podniesienia swoich kompetencji, ale także możliwość spotkania ze specjalistami. Materiały jakie otrzymają uczestnicy będą mogły stać się przyczynkiem do nieszablonowych i interesujących zajęć. Inspiracje płynące z warsztatów z pewnością przyczynią się do efektywniejszego nauczania na temat historii II wojny światowej i polskiej pomocy udzielonej prześladowanej społeczności żydowskiej.
Konieczność wcześniejszej rejestracji. Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.
Szczegółowe informacje o zapisach i ofercie warsztatów na stronie: muzeumulmow.pl, Edukacja/Projekty
Na stronie do pobrania: broszura informacyjna oraz grafika.