Burmistrz Miasta Jarosławia
ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację następujących zadań
z zakresu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych
•I. RODZAJ ZADAŃ:
-
1. Organizowanie wsparcia dla ofiar przemocy domowej, bezdomnych uzależnionych odalkoholu z terenu miasta Jarosławia oraz zapewnienie im pomocy socjalnej, prawnej ipsychologicznej
Wysokość dotacji - 14 000.00 zł
Wysokość dotacji na realizację tego zadania w roku 2010 wynosiła - 47 000.00 zł
-
2. Kształtowanie wśród chorych na cukrzycę wiedzy i prawidłowych zachowań związanych
z ochroną zdrowia, w szczególności z profilaktyką alkoholową
Wysokość dotacji - 1 500.00 zł
W 2010 roku zadanie nie było realizowane
-
3. Organizowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży poprzez czynne uprawianie sportu
w zakresie lotnictwa szybowcowego jako formy profilaktyki alkoholowej
Wysokość dotacji - 2 500.00 zł
W 2010 roku zadanie nie było realizowane
II. PODMIOT UPRAWNIONY:
Podmiotami uprawnionymi są organizacje pozarządowe oraz inne podmioty wymienione
w art. 3 ust. 2 i ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego
i o wolontariacie (t.j. Dz.U. 2010, Nr 234, poz. 1536 z późn. zm.).
III. ZASADY PRZYZNAWANIA DOTACJI:
-
1. Udzielenie dotacji następuje z odpowiednim zastosowaniem przepisów:
-
1) ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych (Dz. U. Nr 157, poz. 1240
z późn.zm.), -
2) ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (t.j.Dz.U. 2010, Nr 234, poz. 1536 z późn. zm.)
-
2. Celem konkursu jest wyłonienie podmiotu uprawnionego, który przedstawi ofertę gwarantującą wykonanie zleconego zadania na rzecz mieszkańców miasta Jarosław w sposób efektywny, oszczędny i terminowy oraz prowadzi statutową działalność obejmującą swoim zakresem zadanie będące przedmiotem zlecenia.
IV. TERMIN I WARUNKI REALIZACJI ZADAŃ:
-
1. Szczegółowe i ostateczne warunki realizacji, finansowania i rozliczenia zadań zostaną sprecyzowane w umowie.
-
2. Realizatorem zadania może być wyłącznie oferent, który prowadzi działalność statutową wdziedzinie objętej konkursem i posiada doświadczenie niezbędne do realizacji zadania będącego przedmiotem konkursu.
-
3. Zadanie powinno być realizowane z najwyższą starannością zgodnie z warunkami przedstawionymi w ofercie i zaakceptowanymi w umowie.
V. TERMIN I MIEJSCE ZŁOŻENIA OFERTY KONKURSOWEJ:
Oferty należy składać w terminie do dnia 19 kwietnia 2011 r. do godz. l5 30 w Kancelarii Urzędu Miasta Jarosławia (parter, pokój nr 2) ul. Rynek 1.
Oferta powinna być opisana w następujący sposób: pełna nazwa zadania zgodna z treścią ogłoszenia, na które składana jest oferta konkursowa i nazwa podmiotu składającego ofertę.
VI. WYMOGI FORMALNE:
-
1. Wzór oferty, umowy i sprawozdania określa rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 15 grudnia 2010 r. w sprawie wzoru oferty i ramowego wzoru umowy dotyczących realizacji zadania publicznego oraz wzoru sprawozdania z wykonania tego zadania (Dz.U. 2011 Nr 6, poz.25).
-
2. Oferta powinna być podpisana przez osobę lub osoby do tego uprawnione, wyszczególnione
w odpowiednim dokumencie potwierdzającym ich uprawnienia. -
3. Oferta powinna być wypełniona czytelnie we wszystkich miejscach i rubrykach oraz opieczętowana w wymaganych miejscach. W przypadku, gdy dana pozycja oferty nie będzie wypełniana należy napisać: ,,nie dotyczy" lub wstawić cyfrę ,,0" (zero) w miejscach, które wymagają podania wartości liczbowych.
-
4. Załączniki spełniają wymogi ważności, gdy są podpisane przez osoby uprawnione.
-
5. W przypadku załączników składanych w formie kserokopii każda strona załącznika powinna być potwierdzona za zgodność z oryginałem przez osoby uprawnione oraz opatrzona datą potwierdzenia. Nie jest dopuszczalne samodzielne nanoszenie jakichkolwiek zmian we wzorze formularza oferty.
VII. OFERTA KONKURSOWA POWINNA ZAWIERAĆ:
-
1. Szczegółowy zakres rzeczowy zadania publicznego.
-
2. Termin i miejsce realizacji zadania publicznego.
-
3. Kalkulację przewidywanych kosztów realizacji zadania.
-
4. Informację o wcześniejszej działalności organizacji pozarządowej lub podmiotów wymienionych w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie składających ofertę w zakresie, którego dotyczy zadanie publiczne.
-
5. Informację o posiadanych zasobach rzeczowych i kadrowych zapewniających wykonanie zadania w tym o planowanej wysokości środków finansowych na realizację danego zadania pochodzących z innych źródeł.
-
6. Deklarację o zamiarze odpłatnego lub nieodpłatnego wykonania zadania
VIII. WYMAGANE ZAŁĄCZNIKI:
-
1. Aktualny odpis z Krajowego Rejestru Sądowego lub inne dokumenty potwierdzające status prawny oferenta oraz umocowanie osób do reprezentowania(powyższe dokumenty muszą być zgodne z aktualnym stanem prawnym i faktycznym, niezależnie od tego, kiedy zostały wydane).
-
2. Podmioty wymienione w art. 3 ust.3 pkt 1 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie składają potwierdzony za zgodność z oryginałem dekret o powołaniu na proboszcza lub inną funkcję upoważniający do składania oświadczeń woli.
-
3. Aktualny statut organizacji. Obowiązek złożenia statutu nie dotyczy podmiotów wymienionych w art. 3 ust.3 pkt 1 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego
i o wolontariacie. -
4. Pełnomocnictwo w przypadku, gdy oferta podpisana jest przez osoby upoważnione doreprezentowania Oferenta.
IX. TERMIN, TRYB I KRYTERIA STOSOWANE PRZY DOKONYWANIU WYBORU OFERTY:
-
1. Za ofertę spełniającą wymagania formalne uznaje się ofertę:
-
1) złożoną na formularzu stanowiącym załącznik nr 1 dorozporządzenia Ministra Pracy iPolityki Społecznej z dnia 15 grudnia 2010 r. w sprawie wzoru oferty i ramowego wzoru umowy dotyczących realizacji zadania publicznego oraz wzoru sprawozdania z wykonania tego zadania (Dz. U. z 2011 r. Nr 6, poz.25).
-
2) zawierającą prawidłowe dane, zgodne z celami i założeniami konkursu,
-
3) złożoną w terminie określonym w ogłoszeniu o konkursie,
-
4) zawierającą wszystkie wymagane załączniki,
-
5) zawierającą termin realizacji zgodny z terminem określonym w ogłoszeniu o konkursie,
-
2. Ofertę odrzuca się, jeśli:
-
1) została złożona po upływie terminu (decyduje data wpływu),
-
2) nie spełnia wymogów formalnych
-
3. Przy dokonywaniu wyboru oferty będą stosowane następujące kryteria:
-
1) możliwość realizacji zadania w oparciu o odpowiednią bazę materialną, lokalową, sprzęt potrzebny do realizacji zadania, odpowiednie zasoby kadrowe oraz doświadczenie wrealizacji zadań objętych konkursem;
-
2) proponowana jakość wykonania zadania i kwalifikacje osób, przy udziale których zadanie będzie realizowane,
-
3) kalkulacja kosztów realizacji zadania, w tym w odniesieniu do zakresu rzeczowego zadania,
-
4) udział finansowych środków własnych lub środków pochodzących z innych źródeł na realizację zadań objętych konkursem (w przypadku wspierania wykonywania zadania)
-
5) wkład rzeczowy oraz osobowy, w tym świadczenia wolontariuszy i pracę społeczną członków;
-
6) analiza i ocena realizacji zleconych zadań w latach poprzednich, biorąc pod uwagę rzetelność, terminowość oraz sposób rozliczenia się z otrzymanej dotacji (jeżeli zadanie było przez dany podmiot realizowane).
-
4. W toku postępowania konkursowego może zostać wybrana więcej niż jedna oferta, a kwota przyznanej dotacji może ulec zmniejszeniu.
-
5. Burmistrz Miasta Jarosławia powoła komisję konkursową w celu opiniowania złożonych ofert na zasadach określonych w ustawie.
-
6. Decyzję o wyborze podmiotu, któremu zostanie zlecone do realizacji zadanie będące przedmiotem konkursu podejmuje Burmistrz Miasta Jarosławia w formie zarządzenia.
-
7. Każdy może żądać uzasadnienia wyboru lub odrzucenia oferty. Od podjętej decyzji nie przysługuje odwołanie.
-
8. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi niezwłocznie po wyborze oferty: w Biuletynie Informacji Publicznej bip.jaroslaw.um.gov.pl, w siedzibie Urzędu Miasta Jarosławia w miejscu przeznaczonym na zamieszczanie ogłoszeń, na stronie internetowej Urzędu Miasta www.jaroslaw.pl. (w zakładce ogłoszenia i komunikaty).
X. INFORMACJE DODATKOWE:
-
1. Podmiot, który otrzyma dotację jest zobowiązany do:
-
1) korekty kosztorysu zadania, w przypadku przyznania dotacji w wysokości innej niż wnioskowana,
-
2) składania sprawozdań z realizacji zadania
-
3) wyodrębnienia w ewidencji księgowej środków otrzymanych na realizację umowy,
-
4) dostarczenia na wezwanie oryginałów dokumentów (faktur, rachunków) celem kontroli prawidłowości wydatkowania dotacji oraz kontroli prowadzenia właściwej dokumentacji znią związanej.
-
2. Na dokumentach potwierdzających wydatkowanie środków należy umieścić adnotację, że zostały „sfinansowane z dotacji z budżetu Gminy Miejskiej Jarosław". W rozliczeniu dotacji nie będą uwzględniane dokumenty finansowe wystawione przed datą zawarcia umowy.
Burmistrz Miasta Jarosławia