Strona główna » Na bieżąco » Zapowiedzi » Archiwum » 2017 » Listopad
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Zapowiedzi

CKiP: Między malarstwem a teatrem – wystawa Jadwigi Marii Jarosiewicz

Galeria Główna u Attavantich zaprasza na wystawę Jadwigi Marii Jarosiewicz.

  Galeria Główna u Attavantich
zaprasza na wystawę

MIĘDZY MALARSTWEM A TEATREM 
Jadwigi Marii Jarosiewicz

Wernisaż wystawy: 10.11.2017, godz. 18.00

Czas trwania: 11.11 - 05.12.2017

Wystawie towarzyszyć będzie rzeźba ceramiczna Marii Piśko.

 

Jadwiga Maria Jarosiewicz – malarka i scenografka

Urodziła się w Przemyślu. Ukończyła studia na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w pracowni prof. Czesława Rzepińskiego, oraz Podyplomowe Studium Scenografii pod kierun­kiem prof. Andrzeja Kreutza Majewskiego.

Jako scenograf zadebiutowała już w czasie studiów projektując sce­nografię i kostiumy do opery w reżyserii Małgorzaty Dziewulskiej. „Wolny Strzelec” C.M Webera w Operze Krakowskiej.

Zrealizowała ok. 100 premier głównie w teatrach operowych w Polsce i za granicą, m.in. w Niemczech, Japonii, Chinach, Anglii i na Kubie.

Wiele projektów przygotowała dla Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie, m.in. do „Halki” i „Śpiewnika domowego” St. Moniuszki w reżyserii Marii Fołtyn, „Historii Żołnierza” I. Stra­wińskiego w reżyserii M. Dziewulskiej, oraz baletów: „La Sylphide”, „La Ventana“ – Bournonville/Ralov, „Śpiąca Królewna” – P. Czajkowski/Gusiew, „Bayadera” – Petipa/Makarova. Współpracowała także z Teatrem Polskim w Warszawie za dyrekcji Kazimierza Dejmka.

Intensywne związki z teatrem nigdy nie przeszkodziły Jadwidze Marii Jarosiewicz uczestniczyć w życiu plastycznym. Wiodą­cym tematem jej malarstwa jest człowiek. Jest portrecistką ludzi i zwierząt. Swoje prace malarskie i scenograficzne prezentowała na około 50 wystawach indywidualnych, a także licznych zbiorowych.

Uczestniczy w wielu ważnych wystawach-aukcjach o charakte­rze charytatywnym, takich jak „Bliźniemu swemu” na rzecz Towa­rzystwa im. św. Brata Alberta, „Aukcji Wielkiego Serca”, „Aperio”, czy aukcji na rzecz Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci.

Prace artystki znajdują się w wielu kolekcjach prywatnych i muzeal­nych w Polsce i na świecie.


 

 

Aleksandra Toczek-Borysiuk
CKiP
(10.11.2017 | aktualizacja 29.10.2017 09:50)