Dedykuję ją moim przyjaciołom
Sobotnie popołudnie 4 lutego 2006 r. zdominowało ważne dla Jarosławia wydarzenie kulturalne: w Galerii Rynek 6 Krzysztof Krzych ucztował dwudziestolecie pracy artystycznej. Dwadzieścia jeden obrazów powstałych w przeciągu ostatnich kilkunastu miesięcy (a większa część w ostatnim miesiącu) podziwiali przyjaciele, znajomi i sympatycy sztuki artysty.
"Dedykuję tę wystawę przyjaciołom, zdaję sobie sprawę, że brzmi to górnolotnie, ale to prawda. Dziękuję za to, że mnie wspieracie" - w taki sposób do bliskich sobie osób zwracał się artysta. Rzeczywiście, wiele z tych osób zjawiło się na wernisażu, byli na nim przedstawiciele świata artystycznego z Henrykiem Cebulą, Jerzym Ślusarzem, Mironem Kowalczukiem i in., naczelnik Wydziału Kultury, Turystyki i Promocji Miasta Jarosławia Andrzej Wyczawski, znaleźli się także członkowie Stowarzyszenia Miłośników Jarosławia, rodzina Krzysztofa Krzycha i oczywiście uczniowie/wychowankowie Zespołu Szkół Plastycznych, w którym od lat pracuje malarz. Stanisław Sobocki obecny na wystawie w kilku zdaniach podkreślił wkład artysty w życie kulturalne miasta, podziękował także za namalowanie kopii portretu burmistrza miasta Adolfa Dietziusa, który zawisł w sali narad Urzędu Miasta.
Sama wystawa to pochwała piękna. Naturalnego, zamkniętego w ciele kobiecym, a pokazanego ręką Krzycha w sposób bardzo zmysłowy i pełen wdzięku. Obrazy tchną świeżością i "emanują witalnością" - jak podkreślał Andrzej Wyczawski. Można powiedzieć, że akty kobiece u Krzycha ubrane są w nasycone, intrygujące kolory, pełne ciepła i uroku. Krzysztof Krzych maluje dużo i chętnie, nie należy do tych nauczycieli, którzy teoretycznie przygotowują uczniów do sztuki malarstwa, wystawia swoje prace, prezentuje swój talent, znany jest szerokiemu gronu artystycznemu; swoje obrazy prezentował na wystawach w kraju i poza Polską. Komisarzem wystawy była Elżbieta Piekarska - kierownik Galerii Rynek 6.