Strona główna » Nasze wydawnictwa » lipiec-sierpień, nr 8-9 (140-141) / 2004 » Sesja Rady Miasta
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Nasze wydawnictwa

lipiec-sierpień, nr 8-9 (140-141) / 2004

Sesja Rady Miasta (24.05.2004)
Przewodniczący Komisji Kultury, Sportu i Turystyki radny p. Zbigniew Możdżeń podczas obrad sesji w dniu 24 maja 2004 | Fot. Zofia Krzanowska
Przewodniczący Komisji Kultury, Sportu i Turystyki radny p. Zbigniew Możdżeń podczas obrad sesji w dniu 24 maja 2004
Fot. Zofia Krzanowska

W pełnym składzie obradowała Rada Miasta Jarosławia podczas sesji w dniu 24 maja 2004 r. Wśród zaproszonych gości byli m.in. Starosta Powiatu Jarosławskiego Tomasz Oronowicz wraz ze swoim Zastępcą Januszem Kołakowskim, Ryszard Konarski - Prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o., Jan Pels - Prezes Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o., Tadeusz Lewko - Dyrektor Miejskiego Zakładu Komunikacji, Krzysztof Sopel - Prezes Jarosławskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego, Barbara Cienki - Kierownik MOPS, Józefa Frendo - Prezes Stowarzyszenia Miłośników Jarosławia, Marianna Wiater - Przewodnicząca Rady Dzielnicy Nr 2 oraz Burmistrzowie: Janusz Dąbrowski, Marian Muzyczka i Tadeusz Pijanowski.

Na początku radny Antoni Lotycz zaproponował wprowadzenie do porządku obrad punktu związanego z wyborem trzeciego Wiceprzewodniczącego Rady Miasta i zgłosił kandydaturę radnego Jarosława Pagacza.

Drugim kandydatem zgłoszonym przez radnego Janusza Ważnego był radny Mieczysław Biliński. W wyniku tajnego głosowania Wiceprzewodniczącym Rady Miasta został Jarosław Pagacz, który otrzymał 15 głosów poparcia. Kontrkandydat otrzymał 5 głosów.

Zgodnie z porządkiem obrad Burmistrz Janusz Dąbrowski przedstawił informację o działaniach podjętych między sesjami. Następnie radni wysłuchali sprawozdań z pracy Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o., Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o., Miejskiego Zakładu Komunikacji oraz Jarosławskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego.

W części uchwałodawczej podjęto 4 uchwały dotyczące zmian w budżecie miasta na 2004 r. związane m.in. z otrzymaniem dofinansowania z programu PHARE 2001 na rozbudowę i modernizację oczyszczalni ścieków.

Następnie Rada Miasta, przy 1 głosie wstrzymującym się, podjęła uchwałę w sprawie uchwalenia Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na 2004 r.

Po długiej dyskusji jednomyślnie przyjęta została uchwala w sprawie zaciągnięcia zobowiązań wykraczających poza rok budżetowy 2004, związanych z realizacją wieloletniej inwestycji pn. Budowa sali gimnastycznej przy Publicznym Gimnazjum Nr 1 im. Św. Królowej Jadwigi w Jarosławiu.

Kolejną uchwałą przyjętą jednomyślnie zmieniono zapisy w załącznikach do uchwały w sprawie miesięcznej opłaty pokrywającej rzeczywiste koszty utrzymania dziecka w miejskim przedszkolu. Tekst uchwały na str. 8.

Również długa dyskusja poprzedziła podjęcie uchwały w sprawie ustalenia wysokości cen i opłat za korzystanie z obiektów i urządzeń użyteczności publicznej, w której ustalono cennik za korzystanie z Ośrodka Rekreacyjno - Sportowego w Radawie.

Przy 1 głosie wstrzymującym się przyjęta została uchwała w sprawie zasad zwrotu wydatków przeznaczonych w ramach zadań własnych gminy na dożywianie uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Uczniowie z rodzin o dochodach do 100% kryterium dochodowego ustalonego w ustawie o pomocy społecznej tj. 316 zł na osobę posiłki otrzymują nieodpłatnie. W przypadku dochodów w wysokości powyżej 100% do 150% płacą 30%, jeśli dochody wynoszą 15-200% - odpłatność wynosi 80%, zaś przy dochodach powyżej 200% uczniowie opłacają w 100 procentach posiłki, z których chcą korzystać.

Również większością głosów, przy1 wstrzymującym, uchwalono zasady przyznawania i ustalania odpłatności oraz zwrotu wydatków w części lub w całości za usługi opiekuńcze.

Z kolei większością głosów (1 przeciwny, 3 wstrz.) Rada Miasta nadała statut Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Jarosławiu.

Podczas obrad podjęto 4 uchwały dotyczące gospodarowania mieniem: w sprawie zbycia gruntu położonego na os. Piłsudskiego oraz przy ul. Kościuszki, w sprawie wydzierżawienia gruntu przy ul. Lubelskiej i w sprawie nabycia gruntu przy ul. Ordynackiej.

Jednomyślnie przyjęto uchwałę w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu położonego w Jarosławiu pomiędzy ulicami: Grunwaldzką, Sikorskiego, Słowackiego i Piekarską. Ponadto uchwalono dwa miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego.

Spośród przygotowanych projektów uchwał 7 zostało oddalonych w celu przeprowadzenia dalszych konsultacji lub poprawienia ich treści.

Kolejnym punktem porządku obrad było wystąpienie Edwarda Guziewicza koordynatora programu Bezpieczny Jarosław, który zapoznał zebranych z zakresem prac już wykonanych i planami na najbliższą przyszłość.

Obrady trwały od g. 9.20 do godz. 17.25.

Przewodniczący Rady Miasta Jarosławia
Marian Janusz
Numery archiwalne
Grudzień 2024
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31