Strona główna » Nasze wydawnictwa » lipiec-sierpień, nr 8-9 (140-141) / 2004 » Różne
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Nasze wydawnictwa

lipiec-sierpień, nr 8-9 (140-141) / 2004

Juliusz Słowacki patronem "odzieżówki"

Absolwenci Szkoły Odzieżowej z różnych stron kraju, a także z Holandii, Włoch i Niemiec przybyli 5 czerwca na uroczysty zjazd połączony z nadaniem Szkole imienia Juliusza Słowackiego. Ta okazja posłużyła wymianie wspomnień, odnowieniu dawnych koleżeńskich kontaktów. Zespół Szkół Odzieżowych i Ogólnokształcących obchodzi w br. 32 rocznicę powstania. Szkolnictwo zawodowe o profilu konfekcyjnym zaczęło powstawać już w roku 1944, ale Technikum Odzieżowe jako samodzielną placówkę powołano do życia w roku 1972.

Gośćmi organizatorów uroczystości i absolwentów byli m.in. - poseł Mieczysław Kasprzakť Podkarpacki Wicekurator Oświaty Mirosław Karapyta, Burmistrz Janusz Dąbrowski, Przewodniczący Rady Miasta Marian Janusz, Starosta Tomasz Oronowicz, Wicestarosta Janusz Kołakowski i Przewodniczący Rady Powiatu Tomasz Petry.

Absolwenci spotykali się w swoich klasach, wymieniali słowa serdeczności z byłymi i obecnymi nauczycielami Szkoły. Uczestniczyli w uroczystej mszy św. w kościele pw. NMP Królowej Polski oraz w części oficjalnej i artystycznej , która miała miejsce w Hali Widowiskowo-Sportowej. Tam T. Petry odczytał uchwałę Rady Powiatu o zmianie nazwy Szkoły na Zespół Szkół Licealnych i Technicznych im. J. Słowackiego. Słowa uznania i serdeczności skierowali na ręce Dyrekcji Szkoły, grona pedagogicznego oraz pod adresem uczestników Zjazdu wszyscy goście.

Dyrektorem ZSLiT jest Maria Żak. Zjazd absolwentów sprawił, że przybyli nań pierwsi Dyrektorzy Szkoły: Maria Woźniak i Eugeniusz Brzuchacz serdecznie witani przez wychowanków. W Hali Sportowej, obok przemówień, życzeń i reminiscencji zaprezentowana została inscenizacja poświęcona Patronowi Szkoły. Goście odsłonili także wielkoformatowy portret poety autorstwa artystki i nauczycielki "Szkoły Jubilatki" - Marii Ferenc. Z uznaniem podziwiano pokaz mody, którego cechą było to, że autorkami projektów były uczennice "Odzieżówki".

Jarosławskie świętowanie było okazją do poświęcenia i odsłonięcia pamiątkowej tablicy na gmachu Szkoły. Z okazji zjazdu i nadania imienia wydana została również monografia Szkoły autorstwa Marii Grzywny i Jadwigi Piotrowskiej.

Henryk Grymuza
Numery archiwalne
Grudzień 2024
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31