Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2008 » Październik
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Rok Zbigniewa Herberta

Dobiegły końca warsztaty poetyckie połączone z konkursem recytatorskim poezji Zbigniewa Herberta, jakie zorganizował Miejski Ośrodek Kultury w związku z obchodami Roku Zbigniewa Herberta w naszym kraju. Na projekt doceniony przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego odpowiedziało w naszym mieście ponad pięćdziesiąt młodych miłośników literatury pięknej.

W Miejskim Ośrodku Kultury w Jarosławiu zakończyła się dwudniowa przygoda z poezją „U wrót doliny"- spotkanie z poezją Zbigniewa Herberta zrealizowanej w ramach projektu „Herbert" ogłoszonego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Organizatorami przedsięwzięcia był Miejski Ośrodek Kultury, Urząd Miasta Jarosławia i Miejska Biblioteka Publiczna im. A. Fredry.

Na zaproszenie do warsztatów i konkursu recytatorskiego zgłosiło się ponad pięćdziesiąt osób - głównie uczniów szkół ponadgimnazjalnych z Jarosławia i regionu.

Komisja w składzie Elżbieta Tkacz - dyr. MBP, Józef Baran - poeta i publicysta, Przemysław Tejkowski - aktor, dyr. Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie oceniała recytację poezji Herberta.  Każdy z uczestników prezentował dwa wiersze - jeden zgodnie z wymogami regulaminu z motywem  anielskim.

Program obejmował dodatkowo warsztaty poetyckie, które zaowocowały dwoma etiudami („U wrót doliny" i „Siódmy anioł") prezentowanymi przed finałową częścią programu. „Zostałbym tutaj jeszcze dłużej, niewiele czasu mieliśmy na zabawę poezją, ale mam nadzieję, że taka forma pracy jeszcze się powtórzy, bo młodzież zaangażowała się rewelacyjnie" - powiedział podsumowując warsztaty Przemysław Tejkowski.

Komisja zdecydowała się  przyznać:

I nagrodę Mateuszowi Odachowskiemu z Leżajska, dwie II nagrody Paulinie Gronkiewicz z Jasła i Aleksandrze Winiarskiej z Jarosławia, dwie III nagrody Dominice Pruchnik z Lubaczowa i Paulinie Wnęk z Jasła.

Wyróżnienia otrzymali: Joanna Niedźwiecka-Cybulak, Magdalena Sołek, Monika Urban, Natalia Kochman, Ola Jachimska, Katarzyna Pawelec, Stanisław Czternastek, Joanna Wajda, Dominika Szuba.

Nagrodą specjalną za interpretację tekstu Zbigniewa Herberta z motywem anioła przyznano Magdzie Babik z Lubaczowa oraz Maciejowi Penarowi z Sanoka.

 

 

Iwona Międlar
Wydział Kultury, Turystyki i Promocji Miasta
(01.10.2008 | aktualizacja 01.10.2008 09:33)
Fot. Iwona Międlar
Archiwum
Grudzień 2024
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31