Koncert finałowy zaszczycili swoją obecnością: córka kompozytora - Jadwiga Spiradek wraz z mężem, dowódca Garnizonu Jarosław ppłk. Robert Matysek, przewodniczący Rady Fundacji Pomocy Edukacyjnej dla Młodzieży Stanisław Kiełbowicz, naczelnik wydziału Kultury, Turystyki i Promocji UM Joanna Mordarska. Festiwal miał charakter konkursu, w którym udział wzięło 16 solistów oraz 8 zespołów wokalnych. Proszę mi wybaczyć te łzy, jestem bardzo wzruszona - powiedziała pani Jadwiga - Dziękuję serdecznie organizatorom festiwalu „Serce w plecaku": Pracownikom Miejskiego Ośrodka Kultury, członkom Towarzystwa Pomocy Edukacyjnej dla Młodzieży im. Heleny i Tadeusza Zielińskich oraz Urzędowi Miasta Jarosławia. Patronat honorowy nad imprezą objęło Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie.
Zasiadający w komisji artystycznej znawcy muzyki: Jadwiga Nowosiad, Piotr Polański oraz Wiktor Marut w kategorii gimnazjalistów przyznali pierwsze miejsce Oliwii Wysockiej z ZSO im. Książąt Czartoryskich, drugie miejsce Paulinie Fudali z PG w Pruchniku, a trzecie - Patrycji Płazie również z PG w Pruchniku. Wyróżnienie otrzymała także uczennica gimnazjum Pruchniku - Klaudia Buryło.
Najlepszą solistką została Kinga Zalot z ZSO im. Książąt Czartoryskich. Dwa drugie miejsca komisja przyznała Aleksandrze Wdowiak z ZSE im. M. Dąbrowskiej w Jarosławiu i Justynie Wojtynie ZSO im. Książąt Czartoryskich, zaś dwa trzecie miejsca - Marcie Matusz i Gabrieli Kruk z LO im. Mikołaja Kopernika w Jarosławiu. Wyróżnienia otrzymali: Sylwia Wdowiak i Paweł Waszkiewicz z ZSE im. M. Dąbrowskiej w Jarosławiu oraz Sabina Broda z ZSOiZ im. Adama Mickiewicza w Radymnie.
Pierwsze miejsce w kategorii zespołów wyśpiewał Zespół Wokalny z ZSO im. Książąt Czartoryskich w Jarosławiu. Komisja konkursowa nie przyznała drugiego miejsca, natomiast trzecie otrzymał duet: Justyna Szumigraj i Urszula Grabowska PG w Wiązownic, zaś wyróżnienie: Anna Kroczek i Dominik Wołoszyn z ZSO im. Książąt Czartoryskich.
Zwycięzcy otrzymali nagrody pieniężne ufundowane przez Miejski Ośrodek Kultury i książki od Burmistrza Miasta Jarosławia. Dowódca Garnizonu Jarosław ppłk. Robert Matysek nagrodził Oliwię Wysocką, a przewodniczący Rady Fundacji Pomocy Edukacyjnej dla Młodzieży Stanisław Kiełbowicz wręczył szablę najlepszemu zespołowi - z Liceum Ogólnokształcącego im. Książąt Czartoryskich.
Patronem Jarosławskiego Festiwalu Pieśni i Piosenki Żołnierskiej jest Michał Zieliński, urodzony 15 września 1905 roku w Jarosławiu. Od młodych lat wykazywał duże zainteresowania muzyczne i sam poznawał nuty grając na różnych instrumentach.
Służył w 3. Pułku Piechoty Legionów, stacjonującym w Jarosławiu. Był także nauczycielem instrumentalistów regionalnej dętej orkiestry włościańskiej w Laszkach, gdzie zorganizował i prowadził teatr amatorski. Wrócił do 3. pułku piechoty w Jarosławiu przyjmując funkcję zawodowego orkiestranta. Uczestniczył w koncertach organizowanych w Truskawcu i tam rozpoczęła się jego prawdziwa przygoda z poezją i muzyką wojskową.
Michał Zieliński zmarł w Jarosławiu 14.11.1972 roku. Jest pochowany na starym cmentarzu.
Dowodem pamięci o naszym rodaku jest tablica pamiątkowa na budynku Klubu Garnizonowego przy ul. Grunwaldzkiej, poświęcona autorowi piosenki „Serce w plecaku", która została odsłonięta z inicjatywy Towarzystwa Literackiego im. Adama Mickiewicza i żołnierzy garnizonu jarosławskiego.