Jeszcze przed oficjalnym rozpoczęciem burmistrz miasta Andrzej Wyczawski oraz poseł Mieczysław Golba wręczyli medale, statuetki oraz podziękowania siedmiu byłym bokserom z Jarosławia, którzy dzielnie w latach 40. 50. 60-tych trenowali boks w Jarosławiu.
Zasłużeni bokserzy to: Ryszard Brygider, Ferdynand Pająk, Alfred Skobyłko, August Mrozowicz, Jerzy Kołcz, Zbigniew Chmura, Józef Lis.
Impreza trwała aż do północy w której stoczono siedem walk.
Najbardziej rozgrzała kibiców walka Mariusza Wacha zwanym „Polskim Olbrzymem" z Amerykaninem mierzącym 216 cm Juliusem Longiem.
Walka wieczoru została poprzedzona, jak na profesjonalny boks przystało, odśpiewaniem amerykańskiego i polskiego hymnu, w tym czasie na ringu obecni byli bokserzy: Mariusz Wach i Julius Lohg, ich trenerzy, a także burmistrz Andrzej Wyczawski, poseł Mieczysław Golba, starosta Tadeusz Chrzan oraz główny organizator Andrzej Gmitruk.
Podczas walki, po trzykrotnym rzuceniu ciemnoskórego boksera na ring, Polak w siódmej rundzie pokonał przeciwnika przez nokaut techniczny i tym samym obronił tytuł mistrza świata federacji TWBA.
Tą emocjonującą walkę z samego Jarosławia obejrzał cały świat, gdyż była ona transmitowana przez jedną z wiodących telewizji prywatnych.
Jedną z ważniejszych piątkowych walk była jeszcze walka o Pas BBU stoczona niestety z niepowodzeniem dla Polaka Mariusza Cendrowskiego, który przegrał z Finem Kai Kauramaki po tym jak ten w siódmej rundzie trafił w bark Polaka - choć Cendrowski miał przewagę w poprzednich rundach, to jednak po tym uderzeniu nie był w stanie dalej walczyć.
W pozostałych walkach wygrywali Dariusz Sęk z Kirillem Pshonko (Litwa), Tariel Zandukeli (Gruzja) z Pavlo Garajem (Słowacja), Roman "Lwie Serce" Shkarupa (Ukraina) z Vasilyjem Andriyanovem (Rosja), Mariusz Welc z Jevgenijsem Andrejevsem (Łotwa) i Paweł Głażewski z Floriansem Strupitsem (Łotwa).
Podczas wszystkich walk dzielnie kibicowali: wicemarszałek Kazimierz Ziobro, posłowie: Andrzej Ćwierz i Mieczysław Golba, burmistrz Andrzej Wyczawski, zastępcy burmistrza: Stanisław Misiąg i Bogdan Wołoszyn, starosta Tadeusz Chrzan, główny doradca w Komisji Spraw Zagranicznych Parlamentu Europejskiego Tomasz Poręba, radni miasta i powiatu oraz przeszło półtoratysięczna rozgrzana do czerwoności publiczność.
Organizatorem tego historycznego wydarzenia był Andrzej Gmitruk, trener i menedżer grupy Boxing Europe, główny szkoleniowiec Tomasza Adamka przy współpracy z posłem Mieczysławem Golbą oraz burmistrzem miasta Andrzejem Wyczawskim.
Nie byłoby to możliwe, gdyby nie burmistrza zaangażowanie oraz przekonanie radnych to tej zacnej sportowej imprezy. Dzięki dofinansowaniu z budżetu miasta impreza ta w dużym stopniu mogła się odbyć.
Znakomici bokserzy, piękne hostessy, profesjonalny prowadzący - aktor serialu M jak Miłość Jacek Lenartowicz, metalowa muzyka, światła, dymy, telewizja i mnóstwo dziennikarzy sprawiły, że Jarosław stał się miastem, o którym mówił cały świat, miastem na skalę międzynarodową.
Foto Galeria w obiektywie Piotra Solarskiego www.i-jaroslaw.pl/foto/boxing-show/