Uroczyście uczczono pamięć o Annie Jenke, która była Wielkim Człowiekiem i wspaniałym pedagogiem. Pracowała z młodzieżą w Zespole Sztuk Plastycznych w Jarosławiu. Anna Jenke odeszła do Domu Ojca w 1976 r. po przebytej ciężkiej chorobie.
Uroczystość Patronki zbiegła się z imieninami księdza Prałata Mariana Bocho - asystenta duchowego Towarzystwa i proboszcza kolegiaty jarosławskiej, która była parafią Sł. B. Anny Jenke.
Cykl uroczystości rozpoczął się Mszą św. w kolegiacie, pod przewodnictwem księdza profesora dr. hab. Tadeusza Guza.
Zenon Wajda - Dyrektor Aeroklubu Ziemi Jarosławskiej, członek TPAJ, w swoim wystąpieniu podziękował księdzu T. Guzowi za wsparcie duchowe Towarzystwa, za mądrość płynącą z dywagacji nad wiarą katolicką i złożone wywody filozoficzne będące niecodzienną ucztą dla umysłu.
Dalsza część uroczystości odbyła się w Restauracji KLASYCZNA. Zebranych powitała prezes Zarządu TPAJ Stefania Majsterkiewicz. Program poprowadziła siostra dr Bernadeta Lipian - redaktor naczelny kwartalnika kulturalno-wychowawczego pt. „Słoneczna Skała", który wydawany jest przez Towarzystwo od 1994 roku.
W spotkaniu wzięli udział zaproszeni goście, wśród nich: Kazimierz Ziobro Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego, Joanna Mordarska Naczelnik Wydziału Kultury, Turystyki i Promocji Miasta w Urzędzie Miasta Jarosławia, doc. dr. n med. Stanisław Sobocki z małżonką oraz Maria Siara z Koła TPAJ w Radymnie.
Podczas wykładu, ksiądz prof. dr hab. Tadeusz Guz - wielki filozof, Dziekan Wydziału Zamiejscowego Nauk Prawnych i Ekonomicznych KUL w Tomaszowie Lubelskim - przeprowadził słuchaczy przez główne nurty filozoficzne, systemy polityczne w kontekście fundamentalnego dogmatu wiary religii katolickiej - Trójcy Świętej.
Ksiądz profesor przedstawił tezę, którą źródłowo obronił. W swoich rozważaniach zwrócił uwagę słuchaczy na fakt, że „wszystkie wieki w dziejach ludzkości" nie tylko w intelektualnym wymiarze sztuki zwróciły się przeciwko Bogu. Swoją analizę oparł na protestanckiej deformacji postrzegania prawdy o Bogu.
Profesor KUL-u w swoim wywodzie filozoficznym przedstawił wielkie negacje w filozoficznej myśli Marcina Lutra. Odniósł je do filozofii Georga Hegla, Johna Locke'a, Davida Hume'a, Emmanuela Kanta, Fryderyka Nietzsche, Woltera, Denisa Diderota oraz Karola Darwina i Zygmunta Freuda. Profesor poruszył również problematykę rewolucji bolszewickiej oraz nazizmu hitlerowskiego.