Rozpoczęcie rajdu nastąpiło w sobotę 28 maja na parkingu os. Pułaskiego w Jarosławiu. Czterdziestopięcioosobowy peleton poprowadził pilot motocyklowy Komendy Powiatowej Policji w Jarosławiu. Pierwszym etapem rajdu był przystanek Rynek. Tam jarosławskich cyklistów w imieniu nieobecnego Burmistrza Miasta Jarosławia przywitał Sekretarz Miasta Franciszek Gołąb, który ofiarował komandorowi rajdu pamiątkowy witraż oraz koszulki.
Rajdowcy nie byli dłużni i w rewanżu przekazali odznaki rajdu oraz dyplom uznania dla Burmistrza Miasta Jarosławia oraz Wydziału Kultury, Turystyki i Promocji Miasta Jarosławia za współudział w organizacji tego rajdu.
Następnie uczestnicy rajdu znów pod eskortą policji przejechali ulicami miasta: Spytka, Panieńską, Podzamcze i Sanową (trasa rowerowa znakowana kolorem czerwonym), do Szówska, gdzie wraz ze sprzętem przetransportowani zostali do Mołodycza. Grupę Jarosławskich cyklistów powiększyło kilkanaście dzieci ze S.P. z Mołodycza wraz z dyrektorem Janem Kucą. Wszyscy przejechali trasę z Mołodycza przez Wolę Mołodycą do nie istniejącej wsi Miłków ( www.miłkówzaginionawieś.pl ).Przy pomocy pracowników Nadleśnictwa Oleszyce nadleśniczego - Stanisława Zagrobelnego i leśniczego - Piotra Puchalskiego uczestnicy rajdu wykonali społecznie prace porządkowe przy oczyszczeniu miejsca po zniszczonej cerkwi a najmłodsi rowerzyści zasadzili dla potomnych w tym miejscu sadzonki drzew iglastych. Następnie wszyscy udali się na pobliski cmentarz tej nie istniejącej wsi gdzie zamontowano pamiątkowa Tablicę Pamięci czterech żołnierzy 21 Dywizji Piechoty Górskiej dowódcy gen. Józefa Kustronia zamordowanych 15 IX 1939 r.
Tablicę wykonał i sponsorował Zakład Kamieniarski z Muniny. Cykliści zmęczeni pracą, ale zadowoleni z dobrze wykonanej roboty i świetnej lekcji historii, po przejechaniu 12 km - zjechali do Mołodycza, gdzie na terenie Szkoły Podstawowej przewidziano nocleg. Organizatorzy na sobotnie popołudnie przygotowali konkursy: wiedzy o ziemi jarosławskiej i
sprawnościowy: bieg w workach, rzut jajkiem, rowerowy tor przeszkód. Były nagrody i upominki od sponsorów: Burmistrza Miasta Jarosławia, Wydziału Kultury, Turystyki i Promocji Miasta, Salonu Meblowego "Simba", Stowarzyszenia Sportu i Rekreacji Alpejczyk, Usług Transportowych R. Małek , Firmie KORAL , Sokołów SA Oddział ZM "Jarosław". Do późnego wieczora cykliści integrowali się przy wspólnym ognisku. Dnia następnego, w niedzielę na dziedzińcu szkoły (ołtarz ułożony z rowerów) o. Arkadiusz Chuchra OFM odprawił dla rowerzystów Mszę św. polową. Około 12 00. kolumna bezpiecznie prowadzona znów przez patrol policji z Jarosławia wyruszyła z Mołodycza przez Radawę do Łapajówki. Tam na parkingu Leśnictwa Łapajówka; zakończono rajd wspólnym ogniskiem. Dopisała pogoda i znakomite nastroje a wspomnienia na długo zachowają uczestnicy rajdu - do V Wiosennego Rajdu Rowerowego.
Sekretarz rajdu Martynka Hołub