Dalsza część uroczystości odbyła się w sali Zespołu Gastronomicznego U Słowika. Gości powitała prezes TPAJ Stefania Majsterkiewicz. Na uroczystość przybyli: Burmistrz Miasta Jarosławia Andrzej Wyczawski z małżonką, senator Stanisław Piotrowicz z małżonką, poseł dr Andrzej Ćwierz, Mariusz Trojak - dyrektor biura posła Mieczysława Golby, Joanna Mordarska naczelnik w Wydziale Kultury, Turystyki i Promocji Miasta w UM Jarosławia, księża oraz goście z Podkarpacia, przedstawiciele szkół i kół, którym patronuje Sł. B. Anna Jenke.
Gościem honorowym był wieloletni przyjaciel Towarzystwa - ksiądz profesor dr hab. Tadeusz Guz, który wygłosił wykład nt. Człowiek musi mieć poczucie wartości, w kontekście współczesnych zagrożeń ludzkości. Filozof podzielił się kilkoma refleksjami na temat wartości: Jest to temat aktualny, poruszany na wielu płaszczyznach. Dotyczy utraty życia ludzkiego, zranienia drugiego człowieka oraz postawienia polskiej racji stanu w bezpośrednim sąsiedztwie faszyzmu czy komunizmu przez media - to inspiruje do zasadniczych analiz. Bóg jest najwyższą wartością i ostateczną racją wszystkich wartości jakie my stanowimy i jakie możemy napotkać na drodze naszego bytowania. Nasz rozum i duch potrzebuje ostatecznych odniesień - odniesienia do Boga. Profesor odniósł się w swoich rozważaniach do Sokratesa, Platona, którzy w Bogu dosięgli szczytu wszelkich doskonałości i uznali Boga za najwyższą wartość. Rozważał złe postawy niektórych polityków, powiedział: Kasacja krzyża prowadzi do kasacji człowieka. Kontrastowo za dobry przykład uznał osobę naukowca: Isaak Newton wyznaje, że Bóg jest żywy, pełnym mądrości wszechmogącym Bogiem, nieskończenie doskonałym. Odniósł się do fragmentu dzieła Adama Mickiewicza pt. "Arcymistrz": ....mistrz co malował na niebios błękicie....a świat nie pojął jednej myśli Stworzyciela. Ksiądz poddał krytyce metody zabójstwa dziecka Bożego w kontekście metody in vitro i aborcji. Odniósł się do pokory - jako cnoty bogatych, która jest cnotą moralną: Stracić wartość prawdy to stracić siebie dla kłamstwa. Najwyższą wartością jest miłość.
Burmistrz Andrzej Wyczawski w swoim wystąpieniu odniósł się do wykładu księdza profesora Tadeusza Guza, powiedział: Te wykłady to działanie, które ubogaca i daje pokarm duchowy na dzień powszedni. Włodarz podziękował Stefanii Majsterkiewicz i siostrze dr Bernadecie Lipian: Dziękuję za spotkania, które stwarzają możliwość dotarcia do oazy wartości, która daje szanse poznać drogę do miłości Bożej.
Głos zabrali również: senator Stanisław Piotrowicz i poseł dr Andrzej Ćwierz.
Program artystyczny zapewniła młodzież z MSP im. Anny Jenke w Sanoku oraz skrzypek Bogusław Dulski z Pruchnika.
Na zakończenie, siostra dr Bernadeta Lipian - serce Towarzystwa złożyła przybyłym gorące podziękowania za wspieranie idei Sł. B. Anny Jenke.