Uczestnikami letniego wypoczynku była m.in. młodzież z jarosławskich szkół gimnazjalnych odznaczająca się wysokimi wynikami w nauce, wzorowym zachowaniem oraz zaangażowaniem w życie szkoły, dla których udział w obozie był nagrodą.
W programie był m.in. wyjazd do Laszek na tor gokartowy „Monza", jarosławski basen, kręgielnia w Rzeszowie a także wyjazd do Zwierzyńca na spływ kajakowy rzeką Wieprz po jednym z najpiękniejszych rejonów Polski jakim niewątpliwie jest Roztoczański Park Narodowy oraz piesza wyprawa do skansenu - Muzeum Wsi Markowa, której celem było przypomnienie historii i zaprezentowanie kultury ludowej, budynków, historii bohaterskiej rodziny Ulmów z Markowej.
Uczestnicy obozu mieli także możliwość wziąć udział w organizowanych rozgrywkach sportowych, ogniskach, zabawach rekreacyjnych, wakacyjnym turnieju tenisa stołowego, bilarda, dyskotekach, konkursach, quizach, zwiedzaniu miasta Jarosławia. Wybrano Mis i Mistera. Przez cały czas młodzieży towarzyszył dobry humor i mnóstwo uśmiechu.
Kulminacyjnym punktem programu obozu „Fabryka aktywności" było napisanie scenariuszy, scenopisów, wymyślenia tytułów i w efekcie nakręcenie filmów o dowolnej tematyce, których premiera odbyła się z udziałem zaproszonych gości a wśród nich m.in. Jan Bury - Poseł na Sejm RP, Bogdan Wołoszyn - Zastępca Burmistrza Miasta Jarosławia, Magdalena Lehnart - Naczelnik Wydziału Edukacji i Kultury Fizycznej UM Jarosławia.
Młodzieży nie brakowało pomysłów na fabułę, scenografie i ostateczny montaż filmów które nakręcili od podstaw sami.
Obóz był okazją do poznania języków, obyczajów sąsiednich partnerskich państw, pokonania granic kulturowych i komunikacyjnych a także nawiązania nowych znajomości nie tylko na ten czas ale i po zakończeniu obozu. Jesteśmy przekonani że zagwarantowane przez organizatorów przeżycia na długo utknął w pamięci obozowiczów.
Organizatorem obozu był Urząd Miasta Jarosławia za rok miastem który będzie gościł młodzież w ramach wymiany międzynarodowej miast partnerskich będzie Vyszkow (Czechy).