Miejski Ośrodek Kultury w Jarosławiu zorganizował 10 - 11 stycznia 2006 r. IX Spotkania Teatralne - Jasełka 2006. W przeglądzie udział wzięło kilkadziesiąt zespołów teatralnych z przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadpodstawowych oraz ośrodków kultury z Jarosławia i okolic.
Prawda o Bożym Narodzeniu opowiadana była na bardzo różne sposoby, od klasycznych interpretacji osadzonych na historii sprzed dwu tysięcy lat, po wersje uwspółcześnione, w których duchy niebieskie i diabelskie posługiwały się nawet telefonami komórkowymi.
Oceniający występy panie: Elżbieta Tkacz - dyr. MBP w Jarosławiu, Barbara Płocica - instruktor Centrum Kulturalnego w Przemyślu i długoletni pracownik MOK w Jarosławiu, Genowefa Dudek - naucz. j. polskiego, panowie: Jan Aab - długoletni dyrektor Miejskiego Ośródka Kultury i Andrzej Zgryźniak - instruktor MOK tradycyjnie nie przyznawali miejsc, jedynie wyróżnienia indywidualne i zespołowe.
Poziom przedstawień był bardzo wysoki, najmłodsi artyści - kilkuletnie dzieci z Miejskich Przedszkoli nr 1, 9, 12 rozśpiewane wdzięcznie zaprezentowały na scenie swoje umiejętności aktorskie i wokalne. Artyści kół teatralnych SP 11 - świetlicy TPD w Jarosławiu, SP 2 w Leżajsku, Szkoły Filialnej w Ożańsku, SP w Miękiszu Nowym, SP 7 w Jarosławiu, Teatru "Tyle radości" ze Szkolnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Jarosławiu, grupy "Weseli Kolędnicy" - SP ss. Niepokalanek w Jarosławiu, SP w Manasterzu, teatrzyku "UFOLUDEK" w Grodzisku Dolnym, zespołu "Wiercipiętki" - SP 6 w Jarosławiu, trupy teatralnej "Dziewiątka" - SP 9 w Jarosławiu, grupa teatralna "PROMYK" - Zespołu Szkół z Dąbrowicy na różne sposoby opowiadali o historii betlejemskiej. Grupy teatralne szkół ponadpodstawowych: Gimnazjum w Wierzbnej (ZS), "Szalona dwudziestka"- z PG nr 5 (ZS) w Jarosławiu, PG nr 2 w Jarosławiu, LO 1 w Jarosławiu - kabaret "Wieśki", "Boży amatorzy" - Gimnazjum w Wólce Pełkińskiej, formacja teatralno-kabaretowa "Znak" - z Gimnazjum w Pełkiniach, grupa teatralna "Wiercidryle" - z MOK w Jarosławiu, Zespół Szkół Licealnych i Technicznych w Jarosławiu, Zespól Szkół Ogrodniczych i Licealnych w Pawłosiowie z zaangażowaniem prezentowali koleje losu Świętej Rodziny często uciekając się także do przeniesienia tego wydarzenia w czasy współczesne.
Wszystkie zespoły otrzymały od organizatorów upominki książkowe ufundowane przez Urząd Miasta Jarosławia, Starostwo Powiatowe w Jarosławiu i Miejski Ośrodek Kultury.
Tegoroczny Przegląd odbył się już po raz dziewiąty, za rok skromny jubileusz. Przez cały czas impreza cieszy się sporym zainteresowaniem, próba swoich sił aktorskich na scenie jest dobrym doświadczeniem, a konfrontacja swoich umiejętności z innymi zespołami daje możliwość rozwoju i nabrania nowych doświadczeń aktorskich.