Goście z Konsulatu Generalnego Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie podkreślali, że współpraca gospodarcza jest priorytetem w stosunkach niemiecko-polskich. - Jesteśmy ostatnim większym miastem pogranicza polsko-ukraińskiego przed przejściem Korczowa-Krakowiec. Niemieccy goście, zainteresowani podjęciem współpracy z Ukrainą, a zwłaszcza ze Lwowem, chcą w przyszłości korzystać, jak podkreślali, z tego nowoczesnego przejścia. Jarosław jest dla nich miastem, gdzie ich przedsiębiorcy mogliby lokować swoje inwestycje - mówi burmistrz Andrzej Wyczawski.
Konsul dr Heinz Peters zaproponował burmistrzowi uczestnictwo przedstawicieli Jarosławia w spotkaniach gospodarczych organizowanych przez Konsulat Generalny w Krakowie oraz Polsko-Niemiecką Izbę Przemysłowo-Handlową w Gliwicach. Zainteresowanie niemieckich gości wzbudziła Specjalna Strefa Ekonomiczna EURO PARK MIELEC - Obszar Przemysłowy Jarosław. Podkreślali także znaczenie nowego układu komunikacyjnego w Jarosławiu - przebieg powstającej autostrady A4, a także budowę obwodnicy. - Konsul złożył deklarację, że te zalety naszego miasta przedstawi na najbliższym spotkaniu gospodarczym ¬ podkreśla burmistrz.
Zbliżające się Mistrzostwa Europy Euro 2012 i obsługa niemieckich kibiców to drugi powód wizyty. Gości interesowała baza hotelowa, gastronomiczna, połączenia komunikacyjne, a także stworzenie punktów informacyjnych dla kibiców, zwłaszcza tych, którzy z różnych przyczyn nie przekroczą granicy polsko-ukraińskiej. Burmistrz Andrzej Wyczawski zadeklarował stworzenie i przesłanie do Konsulatu bazy informacji, z których kibice mogliby skorzystać przyjeżdżając do Jarosławia. Zapewnił gości, że podczas rozgrywek powstanie w mieście punkt, w którym kibice uzyskają nie tylko informacje, ale także stosowną pomoc.