Monodram jako taki jest niezwykle trudną formą wyrazu aktorskiego. Niewątpliwie trudno jest samemu na scenie skupić uwagę na akcji , treści, formie spektaklu. Mimo że aktor posiada duży warsztat to zawsze monodram pozostaje wyzwaniem. 7 lutego br na scenie MOK w Jarosławiu mogliśmy obejrzeć trzy monodramy w wyk aktorów Grupy Teatralnej Plaster, a zarazem uczniów I LO im Mikołaja Kopernika w Jarosławiu i ZSP im Stanisława Wyspiańskiego w Jarosławiu. Każdy z spektakli traktował o czymś innym.
- Pierwsza zaprezentowała się Ewelina Kołodziej w monodramie „Marzyciel" wg Fiodora Dostojewskiego na podstawie „Białych nocy". Aktorka próbowała przedstawić miłość przez pryzmat choroby psychicznej jaką jest schizofrenia.
- Drugi monodram w wykonaniu Katarzyny Cebuli to satyryczne działanie, w którym obrońcy praw zwierząt dopatrzyć się mogą wiele dobra, a politycy zaczerwienią się ze wstydu. Sam tytuł przedstawienia to „Zabić tę świnię" wg tekstów Henryka Cebuli oraz wierszy Stanisława Witkiewicza.
- Trzeci monodram to próba przedstawienia problemu głodu, przede wszystkim fizycznego, ale także psychicznego; niewątpliwie ten pierwszy rujnuje człowieka. Temat ten podjął Konrad Żegadło na podstawie „Głodu" wg Knuta Hamsuna. Wszystkie monodramy wyreżyserował Paweł Sroka - instruktor MOK w Jarosławiu, a muzykę skomponował Wiktor Marut - instruktor MOK w Jarosławiu. Grupa Teatralna Plaster zaprasza na wszystkie swoje działania teatralne mieszkańców Jarosławia.