Jak wynika z informacji przedstawionych przez Zygmunta Petru, naczelnika Wydziału Dróg, drogi miejskie liczą łącznie 69 km. Po oddaniu obwodnicy Jarosławia do użytku do dróg miejskich włączone zostały ulice: Krakowska, Jana Pawła II, Grunwaldzka, 3-go Maja oraz Kraszewskiego i odcinek ulicy Kruhel. W drodze przetargu wyłonieni zostali wykonawcy remontów cząstkowych do poszczególnych rodzajów nawierzchni. W zawiązku z tym już niebawem rozpoczną się w naszym mieście pozimowe remonty dróg. Zostały również rozstrzygnięte przetargi na uzupełnienie słupów oświetleniowych i na budowę oświetlenia.
Po przedstawieniu przez naczelnika informacji o stanie dróg miejskich przyszedł czas na pytania i uwagi ze strony radnych. Radny Andrzej Lichończak skarżył się na niedbałe „łatanie" dziur w drogach. Prosił o dokładniejsze przypilnowanie firm dokonujących remontu. Radny Artur Kogut apelował o remont ulicy Kolaniki - najdłuższej w mieście i stanowiącej atrakcję dla rowerzystów. Małgorzata Dankiewicz pytała o termin rozstrzygnięcia przetargu na przedłużenie ulicy Konfederackiej.
Po dyskusji nad drogami miejskimi radni przeszli do głosowania nad projektami uchwał. Radni wyrazili zgodę na wydzierżawienie na rzecz Stowarzyszenia Miłośników Koni „Arabian" ponad dwu hektarowego terenu, położonego przy drodze krajowej do Leżajska. Stowarzyszenie Miłośników Koni „Arabian" działa w Pełkiniach. Tworzy je kilkanaście osób, które swój czas poświęcają na opiekę: czyszczenie, karmienie i wybiegi dla tych zwierząt. Na pokarm zarabiają udzielając lekcji konnej jazdy i prowadząc hipoterapię dla osób niepełnosprawnych. Radni postanowili również wydzierżawić na 30 lat działki położone przy ulicy Cegielnianej. Teren był wcześniej wystawiony na sprzedaż, jednak nie zgłosił się żaden oferent. Z wnioskiem o wydzierżawienie wystąpił przeor klasztoru dominikanów, deklarując wykonanie ogólnodostępnego i bezpłatnego parkingu. W myśl jednej z podjętych w tym dniu uchwał Jarosław przystąpił do uczestnictwa w programie strategicznym „Błękitny San", stanowiącym składową zintegrowanego programu rozwoju województwa podkarpackiego w perspektywie finansowej UE na lata 2014-2020. Głównym celem programu jest rozwój społeczno-gospodarczy gmin położonych w otoczeniu rzeki San, jej zbiorników zaporowych oraz cieków wodnych zasilających te zbiorniki. Zakłada się, że realizacja programu wpłynie na poprawę czystości wody w Sanie do norm określonych w regulacjach UE oraz podniesie atrakcyjność turystyczną terenów nadrzecznych. Decyzją radnych rok 2013 na terenie Miasta Jarosławia ogłoszony został „Rokiem dr. Kazimierza Gottfrieda". W tym roku przypada 110 rocznica urodzin i 40 rocznica śmierci tego wybitnego historyka, naukowca, pedagoga i wielkiego miłośnika Jarosławia.
W interpelacjach radny Marian Janusz zauważył, że wraz ze stopniałym śniegiem pojawił się problem psich kup i prosił jednocześnie Straż Miejską o dokładniejsze egzekwowanie wśród mieszkańców sprzątania po czworonogach. Interpelację zgłaszał również Andrzej Lichończak. Sprawa dotyczyła ul. Okrzei, będącej drogą powiatową. Wzdłuż starego wysypiska śmieci firma Eurovia (wykonawca obwodnicy) wykopała dość głęboki rów. Najprawdopodobniej z powodu zatkanego przepustu w rowie stoi woda. Radny prosił o interwencję w tej sprawie, gdyż taka sytuacja stwarza niebezpieczeństwo dla ludzi.