14 i 15 maja w Miejskim Ośrodku Kultury przed komisją konkursową zaprezentowało się łącznie 15 zespołów teatralnych ze szkół podstawowych, gimnazjów oraz ośrodków kultury. Tegoroczne występy oceniali: Ewa Lis z przemyskiej Biblioteki Publicznej, Barbara Płocica z Centrum Kulturalnego w Przemyślu, Krystyna Czura z Miejskiego Domu Kultury w Lubaczowie oraz Paweł Sroka z Miejskiego Ośrodka Kultury w Jarosławiu.
Nagrodę Specjalną „Jarosławskiego Kacperka 2013" otrzymał Szkolny Teatr Lalki i Aktora z Zespołu Szkół w Turzym Polu.
Nagrody główne: „Złote Trzewiki Szczęścia" trafiły do Dziecięcej Grupy Teatralnej „Pacynka" z Gminnego Ośrodka Kultury w Krasnem, „Srebrne Trzewiki Szczęścia" do Teatru Dziecięcego „Rudy kot" z Ośrodka Działań Teatralnych Rzeszów, natomiast „Brązowe Trzewiki Szczęścia" do Szkolnej Grupy Teatralnej z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jarosławiu.
Nagrody zespołowe przyznano: Teatrzykowi „Wiercidryle" z Miejskiego Ośrodka Kultury w Jarosławiu, Teatrzykowi „Kaktusik" z Zespołu Szkół w Pawłosiowie, Zespołowi „Jedenastka" ze Szkoły Podstawowej Nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi w Jarosławiu, Teatrzykowi „Klaps" ze Szkoły Podstawowej w Czelatycach.
Nagrody indywidualne otrzymali: Michał Dubiel (ZS w Pawłosiowie) za rolę „Liska Łakomczuszka" w przedstawieniu pod tym samym tytułem, Natalia Cużytek (MOK Jarosław) za rolę „Baby Jagi" w przedstawieniu pt: „Baba Jaga u dentysty," Kacper Moszumański (SP Radymno) za rolę „Taty-Misia" w przedstawieniu pt: "Intermiś", Aleksandra Matwijczak (SP Radymno) za rolę „Małego Misia" w przedstawieniu pt: "Intermiś", Aleksandra Warzocha (SP Czelatyce) za rolę „Czarownicy" w przedstawieniu pt: „Mała Czarownica", Justyna Lamber (SP Czelatyce) za rolę „Czarownicy" w przedstawieniu pt: „Mała Czarownica", Iza Kunysz (GPK Krasne) za rolę „Małego Smoka" w przedstawieniu pt: „Wszystkie smoki o tym wiedzą".
Komisja konkursowa przyznała także siedem wyróżnień dla: Teatrzyku „Dziewiąteczka" (SP nr 9 w Jarosławiu), Teatrzyku Oddziału Przedszkolnego (SP w Jankowicach), Teatru Szkolnego (Gimnazjum w Grodzisku Górnym), Teatrzyku „Bajanie" (SP nr 1 w Przeworsku), Teatrzyku „Impuls" SP nr 4 w Jarosławiu), Zespołu „Improwizacja" (SP w Grodzisku Górnym), Zespołu „Filemonek" (SP w Radymnie). Nagrody dla laureatów ufundował Miejski Ośrodek Kultury w Jarosławiu. Przegląd od samego początku organizuje i z powodzeniem i prowadzi Zofia Kolasa, gł. instruktor MOK w Jarosławiu.