W tym roku podczas 22. finału Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zbierała pieniądze na specjalistyczny sprzęt dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów. W Jarosławiu również intensywnie pracował sztab nr 213, który w 2014 r. obchodzi jubileusz 10-lecia orkiestrowego grania. - Już teraz udało się nam przekroczyć ubiegłoroczną kwotę o ok. 1 tys. zł. Mamy imponującą sumę 72 tys. 915 zł 20 gr, a do 31 stycznia trwają jeszcze aukcje internetowe, wśród których można wylicytować np. naukę jazdy konnej, zabiegi kosmetyczne, książki czy monety - informuje szefowa sztabu Teresa Krasnowska, prezes Jarosławskiego Stowarzyszenia Oświaty i Promocji Zdrowia.
W niedzielę na ulicach Jarosławia oraz w okolicznych gminach kwestowało 136 wolontariuszy, pojawiło się łącznie 960 dzieci i młodzieży rozdających czerwone serduszka. O godz. 20.00 z jarosławskiego Rynku zostało wysłane „ŚWIATEŁKO DO NIEBA", wcześniej rozegrano mecz siatkówki, odbył się pokaz broni i umundurowania historycznego oraz koncert muzyki poważnej.
Aukcje przedmiotów odbywały się już od 9 stycznia w Miejskim Ośrodku Kultury, połączone z występem Powiatowego Ogniska Baletowego im. Lidii Natowskiej, koncertem solistów MOK oraz degustacją tortu przygotowanego przez uczniów ZSSChiO. 11 stycznia w hali sportowej PWSTE wystąpiły m.in. zespoły „Venea", „Hurry UP" i Artur Strączek.
W naszym mieście pierwszy finał odbył się wraz z pierwszym finałem ogólnopolskim 3 stycznia 1993 roku. Później była przerwa, aż do roku 2005. W tym roku razem z szefową Teresą Krasnowską, prezes Jarosławskiego Stowarzyszenia Oświaty i Promocji Zdrowia w sztabie pracowali: Karolina Czarniecka, Aneta Ciuba, Aleksandra Mach, Konrad Czwakiel, Mateusz Kurowski, Ewelina Kolak, Natalia Czyjt, Maciej Szczygielski, Jan Kowalik, Kamil Tarnawski. Sztab nr 213 wspierało wiele osób, instytucji i placówek, w tym również Urząd Miasta Jarosławia.