Czwartkowe spotkanie było świętem dialogu międzypokoleniowego i międzysektorowego, możliwością wysłuchania siebie nawzajem, wypracowania pomysłów co sami możemy zaproponować w myśl hasła debaty „To mieszkańcy kolorują to miasto". Uczestnicy otwartej debaty prowadzonej przez Bernadetę Szczyptę, dziennikarkę Polskiego Radia Rzeszów pracowali metodą World Cafe, którą na co dzień wykorzystują trenerzy Fundacji Rozwoju Dobre Życie.
Kilkuosobowe zespoły omawiały przy stolikach przygotowane przez Fundację tamaty, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i pomysłami m.in. do takich zagadnień: Jakie działania międzypokoleniowe mogą organizować mieszkańcy Jarosławia dla siebie i swoich sąsiadów?, Gdzie mieszkańcy mogliby się spotykać aby wspólnie działać na rzecz miasta? Co w Jarosławiu sprzyja aktywności mieszkańców? W imieniu burmistrza miasta Andrzeja Wyczawskiego, z młodzieżą współpracował zastępca Bogdan Wołoszyn. Swoimi pomysłami dzielili się też radni oraz dyrektorzy placówek kulturalnych i oświatowych.
Przed dokonaniem oficjalnego otwarcia debaty zastępca burmistrza mówił: - Cieszę się bardzo, że Fundacja Rozwoju Dobre Życie realizowała w mieście ten wspaniały projekt, że dwie szkoły uczestniczyły w codziennych zajęciach praktycznych (...). Młodzież otworzyła się na przestrzeń miejską, pokazała że wspólnie z mieszkańcami można dokonać wiele ciekawych rzeczy. Liczę na to, że dzisiejsza debata pokaże nam co jeszcze możemy zrobić dla miasta, pokaże nowe pomysły, które mam nadzieję w najbliższej przyszłości uda się zrealizować. Na zakończenie spotkania podziękował za zorganizowanie debaty. - To był fantastyczny pomysł, który przyniósł wiele bardzo ciekawych inicjatyw. Część z nich jest przez nas już realizowana, część będzie realizowana w niedalekiej przyszłości. Pojawiły się oczywiście słowa krytyki i te z pokorą przyjmuję i za nie również dziekuję. Jest to zawsze wynik prawdziwej debaty - podsumował.
Dodatkowo w programie spotkania znalazła się prezentacja projektu „Zaloguj się do działania" oraz bezpłatnej e-książki na temat twórczej pracy z młodzieżą na rzecz lokalnej społeczności (załącznik), życzenia dla Miasta wypisane na pocztówkach, wspólne śpiewanie podkarpackich kolęd z regionu jarosławskiego zainicjowane przez członków Stowarzyszenia Muzyka Dawna, słodka niespodzianka - tort „Razem dla miasta", który pokroili zastępca burmistrza Bogdan Wołoszyn, prezes Fundacji Aleksandra Chodasz oraz dyrektor CKiP Tomasz Wywrót.
Partnerem projektu były m.in.: Urząd Miasta Jarosławia, Centrum Kultury i Promocji, Zespół Szkół Plastycznych, I Liceum Ogólnokształcące, Stowarzyszenie Muzyka Dawna.