Zakres świadczeń zdrowotnych w nocnej i świątecznej ambulatoryjnej opiece obejmuje świadczenia zdrowotne udzielane przez lekarza w formie porad ambulatoryjnych i w przypadku nagłego zachorowania lub nagłego pogorszenia stanu zdrowia, z wyłączeniem stanów nagłych i stanów bezpośredniego zagrożenia życia, a w szczególności w sytuacjach: utraty przytomności, upadków z wysokości, złamań, wypadków komunikacyjnych, nagłych zaburzeń świadomości, urazów wypadkowych powstałych w nagłych sytuacjach, nagłej duszności, porażenia prądem elektrycznym, porodu oraz dolegliwości związanych z ciążą.
Zakres świadczeń zdrowotnych w nocnej i świątecznej wyjazdowej opiece obejmuje świadczenia zdrowotne w charakterze wizyt domowych udzielanych przez lekarza. Zakres świadczeń obejmuje przypadki nagłego zachorowania lub nagłego pogorszenia stanu zdrowia, z wyłączeniem stanów nagłych i stanów bezpośredniego zagrożenia życia, a w szczególności w sytuacjach: utraty przytomności, upadków z wysokości, złamań, wypadków komunikacyjnych, nagłych zaburzeń świadomości, urazów wypadkowych powstałych w nagłych sytuacjach, nagłej duszności, porażenia prądem elektrycznym, porodu oraz dolegliwości związanych z ciążą.
Informacje dotyczące udzielania świadczeń w wyżej wymienionym zakresie oraz zgłaszanie wizyt domowych od dnia 2. stycznia 2007 r. - tel. (016) 624 00 88.
W przypadku nagłego zachorowania lub nagłego pogorszenia stanu zdrowia powodującego zagrożenie życia należy wezwać pogotowie ratunkowe, tel. 999.
Równocześnie prosimy, aby do szpitala przy ul. 3 Maja 70 zgłaszać się wyłącznie ze skierowaniem od lekarza. W sytuacjach nagłych, np. nagłe pogorszenie stanu zdrowia powodującego zagrożenie życia czy porodu skierowanie nie jest wymagane.
Wszystkie pozostałe przypadki będą odsyłane do lekarza Podstawowej Opieki Zdrowotnej lub do lekarza dyżurującego w ramach nocnej i świątecznej ambulatoryjnej opieki lekarskiej.