Spotkanie zostało zorganizowane z inicjatywy Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym koło w Jarosławiu oraz Stowarzyszenia Przedsiębiorców Ziemi Jarosławskiej „Rozwój i Postęp".
- Chodzi o to, żeby przedsiębiorcy w miarę możliwości zatrudniali osoby niepełnosprawne i żeby ich współpraca z PSOUU była jak najbardziej owocna - podkreślił Zbigniew Dąbrowski, jarosławski przedsiębiorca, a zarazem członek Stowarzyszenia „Rozwój i Postęp".
- To spotkanie ma nam zainicjować współpracę trzech bardzo ważnych podmiotów: samorządu, społecznie zaangażowanego biznesu i organizacji pozarządowych. Chcemy porozmawiać o tym co możemy zrobić realnie, więcej niż dotychczas w Jarosławiu, przy założeniu, że ci trzej partnerzy są zainteresowani i jakie korzyści, jakie szanse dla naszej społeczności lokalnej mogłyby wyniknąć z takiej współpracy - mówił Mariusz Mituś, przewodniczący zarządu PSOUU.
Wydarzenie skupiło się wokół inicjatywy pod nazwą „Centrum DZWONI". O czym mowa? O profesjonalnej agencji zatrudnienia w zakresie pośrednictwa pracy, doradztwa personalnego oraz poradnictwa zawodowego, prowadzoną przez Polskie Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym. Tego typu Centrum funkcjonuje tylko w pięciu miasta w Polsce: Warszawie, Gdańsku, Zgierzu, Bytomiu i Jarosławiu.
W trakcie spotkania o swoich doświadczeniach związanych z zatrudnianiem osób niepełnosprawnych mówili przedsiębiorcy; głos zabrały również osoby niepełnosprawne, które znalazły zatrudnienie. Z ramienia Urzędu Miasta w wydarzeniu uczestniczył zastępca burmistrza Marcin Zabornika oraz Marian Kwietniowski, dyrektor Kancelarii Burmistrza.