Patronat nad Spotkaniami objął poseł na Sejm RP Andrzej Ćwierz. Spotkanie otworzyła Maria Żak - dyrektor ZSLiT w Jarosławiu, która powitała zaproszonych gości wśród których byli: poseł Andrzej Ćwierz, zastępca burmistrza miasta Jarosławia Bogdan Wołoszyn, naczelnik wydziału Edukacji i Kultury Fizycznej Janusz Kołakowski, ks. Jan Częczek, doradcy metodyczni i licznie zgromadzeni nauczyciele. Następnie poseł Andrzej Ćwierz wręczył dyplomy z podziękowaniami doradcom metodycznym i osobom, które wniosły duży wkład w organizację Spotkań Edukacyjnych, a mianowicie: Marii Żak, Marii Ćwierz i Marii Ferenc.
Po uroczystym otwarciu Spotkań wykład inauguracyjny na temat: "Wkład Polski w kulturę duchową Europy w ostatnich dziesięcioleciach" wygłosił ks. Jan Częczek. Nawiązywał w nim do najlepiej rozwiniętej w Polsce sieci tajnego nauczania, przywoływał przykłady heroizmu, który przejawiał się w obronie narodu żydowskiego, i wskazywał na działania Papieża Polaka Jana Pawła II i Benedykta XVI mówiąc: "Bóg szykuje dla nas wielkie sprawy, najpierw wybierając na Papieża Polaka, a następnie Niemca". Wykład cieszył sie dużym zainteresowaniem wśród słuchaczy, wygłoszony był w sposób niezwykle ciekawy, a w niektórych momentach poruszający.
Następnie zaproszono wszystkich gości do obejrzenia prezentacji, w której wystąpiły uczennice ZSLiT w Jarosławiu ukazujące najnowsze trendy panujące w świecie mody. Wśród przedstawionych modeli dominowały suknie balowe mieniące się całym wachlarzem barw, ale prezentowano również eleganckie stroje nadające się na wieczorne wyjście. Nie zabrakło fasonów w zmysłowej czerwieni, połyskliwym srebrze i złocie, modnej w tym sezonie butelkowej zieleni i ponadczasowej bieli. Kroje ciekawe, bardzo kobiece, aplikacje, ozdobniki i dodatki wprowadzone z fantazją. Pokazywane modele przypadły do gustu zebranej publiczności, o czym świadczyły gromkie brawa.
Po części wprowadzającej w klimat Spotkań Edukacyjnych odbyły sie warsztaty dla nauczycieli: z języka angielskiego - szkoły podstawowe 1 - 3 i 4 - 6; języka niemieckiego - szkoły ponadgimnazjalne; matematyki - szkoły ponadgimnazjalne; geografii i przyrody, języka polskiego, historii, sztuki i wiedzy o kulturze. Spotkaniom towarzyszyła bogata prezentacja wydawnictw edukacyjnych.