Rada Miasta Jarosławia podjęła 9 uchwał. Radni wyrazili zgodę na rozpoczęcie procedury przetargowej zmierzającej do zabezpieczenia zaplanowanego w budżecie miasta kredytu długoterminowego do kwoty 4 000 000 złotych. Skarbnik Miasta Barbara Maziarka podkreślała, że budżet jest w dobrej kondycji, na chwilę obecną nie ma potrzeby zaciągania żadnych kredytów, a procedura oznacza tylko prawidłowe wypełnienie procedur zaplanowanych w budżecie, co nie jest równoznaczne z faktycznym zaciągnięciem kredytu. Jeśli kondycja budżetu się nie pogorszy, kredyt nie zostanie zaciągnięty.
Kolejne uchwały dotyczyły wprowadzenia zmian w budżecie miasta Jarosławia na 2016 rok, w związku z:
- dostosowaniem wynajętych powierzchni biurowych na dworcu PKP na potrzeby MOPS (na ten cel radni przeznaczyli 200 000 złotych),
- modernizacją infrastruktury w ogródku jordanowskim przy ul. Kraszewskiego (260 000 złotych)
- dostosowaniem pomieszczeń w szkołach do potrzeb tworzonych pracowni przedmiotowych (w związku z dofinansowaniem projektu „Wzrost kompetencji kluczowych uczniów w Gminie Miejskiej Jarosław poprzez zakup wyposażenia i przebudowę infrastruktury dydaktycznej - 228 950 złotych)
- zabezpieczeniem środków na realizację ww. projektu, które zostaną zwrócone Gminie Miejskiej Jarosław w ramach refundacji
- koniecznością zapłaty kary umownej na rzecz wykonawcy z tytułu odstąpienia Gminy od umowy na budowę przedszkola oraz zwrotu kosztów procesu ( 93 873 złote)
- koniecznością przeprowadzenia audytu efektywności energetycznej na terenie miasta, w celu zoptymalizowania zamówienia publicznego na dostawę energii elektrycznej ( 22 000 złotych)
- koniecznością poszerzenia funkcji systemów finansowo-księgowych o generowanie jednolitego pliku kontrolnego w zakresie podatku vat, w związku ze zmianami w ustawie Ordynacja podatkowa (8 700 złotych).
Rada Miasta Jarosławia wyraziła również wolę aplikowania o środki z Europejskiego Funuduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska-Słowacja, oś priorytetowa I „Ochrona i rozwój dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego obszaru pogranicza" na realizację projektu pn. „Eskapady na książęcym szlaku". Pozyskane środki mogłyby zostać przeznaczone na uporządkowanie przestrzeni Parku Miejskiego im. Bohaterów Monte Cassino.