W programie wykonanym przez artystów znalazło się jedenaście utworów średniowiecznego niemieckiego poety i śpiewaka Heinricha von Meissen'a. Pieśni w formie opowiadań epickich, pierwotnie przekazywane były ustnie do momentu kiedy zostały ubarwione dźwiękami muzyki kompozytora Meissen'a.
Wykonawczynią pieśni, które były śpiewane w średniowiecznym języku starogermańskim była Sabine Lutzenberger, śpiewaczka o czystym i jasnym głosie. Na harfie oraz kilku gatunkach fleta grał Norbert Rodenkircher.
Pieśni mają charakter czysto sakralny, przepełnione misterium wychwalają majestat Boga
i Najświętszej Marii Panny.
Opowiadania o Dziewicy ukoronowanej dwunastoma gwiazdami (analogia do 12 Apostołów) i klejnotami, której chwałę wyśpiewują Aniołowie. Pojawiają się postacie: Boga, Chrystusa, proroka Ezechiela, Diabła, królowej Saby i króla Salomona.
Jeszcze tego samego dnia o godz. 23.00 w kościele św. Mikołaja na terenie Opactwa ss. Benedyktynek w Jarosławiu odbył się koncert pieśni węgierskich z Mołdawii pt. "Dzwony Niebios".
Wykonawcami utworów byli artyści w osobach: Andrea Navratil'a - śpiew w języku archaicznym węgierskim oraz Laszo Demeter - śpiew i gra na instrumencie spokrewnionym z lutnią o nazwie: koboz.
Zespół zaprezentował pieśni etniczne Csangos - grupy Węgrów, która żyje w Mołdawii, należącej dziś do Rumunii. Utwory miały charakter religijny. Zawierały elementy zarówno tradycji chrześcijańskiej, jak i pogańskiej.