25.08.2007 r., sobota - ostatni dzień festiwalowy. Przybyłych do Bazyliki MB Bolesnej (dominikanie) słuchaczy muzyki dawnej powitał Andrzej Wyczawski - Burmistrz Miasta Jarosławia, który podsumował XV Festiwal Muzyki Dawnej pn. "Pieśń Naszych Korzeni".
Maciej Kaziński - dyrektor artystyczny festiwalu podziękował przybyłym wykonawcom i słuchaczom za uczestnictwo w tym wielkim wydarzeniu kulturalnym o randze międzynarodowej.
O godz. 20.00 rozpoczął się uroczysty koncert festiwalowy - "Pasja Gdańska
1754" autorstwa hamburskiego mistrza Georga Philippa Telemanna. Kompozytor stworzył dzieło z przeznaczeniem do wykonania w Gdańsku, stąd pochodzi jego nazwa. Pasję można było usłyszeć po raz pierwszy w gdańskim kościele św. Jana w 1754 r. w wykonaniu chóru i orkiestry pod kierunkiem Johanna Christiana Weinholtza. W Jarosławiu pasja została wykonana przez Chór i Orkiestrę Festiwalową prowadzoną przez Roberta Hugo.
W postać Jezusa wcielił się Stanisław Szczyciński; Ewangelisty: Ondřej
Andrzej Wyczawski – Burmistrz Miasta Jarosławia podczas ostatniego, sobotniego koncertu podsumował XV. Festiwal Muzyki Dawnej pn. „Pieśń Naszych Korzeni”. (fot. Paweł Wolontkowski)
Włodarz miasta Andrzej Wyczawski w towarzystwie Macieja Kazińskiego - Dyrektora Artystycznego XV. Festiwalu Muzyki Dawnej pn. „Pieśń Naszych Korzeni”. (fot. Paweł Wolontkowski)
„Pasja Gdańska 1754” kompozycji Georga Philippa Telemanna. (fot. Paweł Wolontkowski)
(fot. Paweł Wolontkowski)
W Jarosławiu pasja została wykonana przez Chór i Orkiestrę Festiwalową prowadzoną przez Roberta Hugo. Na zdjęciu po prawej - Marcin Bornus-Szczyciński – główny doradca festiwalu. (fot. Paweł Wolontkowski)