Zainteresowanych i przybyłych na promocję filmu powitał Andrzej Wyczawski - Burmistrz Miasta Jarosławia. Włodarz podziękował autorowi za owocną pracę na rzecz promocji miasta. Następnie głos zabrali koledzy K.Peszko: Ryszard Nykun - Prezes Jarosławskiego Stowarzyszenia Przewodników Turystycznych i Pilotów Wycieczek oraz Tadeusz Jamróz, członek Jarosławskiego Towarzystwa Fotograficznego "ATEST 2000", którzy przybliżyli postać tego jarosławskiego fotografa.
Tytuł prezentowanego filmu "Wszystkie drogi prowadzą do rynku" ma na celu zwrócenie uwagi widza na przepiękną Starówkę jarosławską, przepełnioną magicznym klimatem renesansowych zabytków i kamieniczek mieszczańskich o charakterze kupieckim, kryjących w swoich murach historię starego miasta. W architekturze starej zabudowy można zauważyć wpływy nurtów kultury wschodu i zachodu, z uwagi na fakt odbywających się na rynku jarosławskim targów, na które zjeżdżali kupcy z całego świata . Jarosław znajdował się na bursztynowym szlaku. Kupcy przemieszczali się wraz ze swoimi towarami w obu kierunkach: ze wschodu na zachód i z zachodu na wschód, a na szlaku odwiedzali Jarosław. Wystawiali swe towary na rynku i składowali je w trzy kondygnacyjnych piwnicach. To tu mieszały się ze sobą trzy wyznania, czego świadectwem są zachowane do współczesnych nam czasów obiekty sakralne obrządku rzymskokatolickiego, greckokatolickiego oraz judaizmu. Pierwsza pisemna wzmianka o Jarosławiu pochodzi z 1152 roku, natomiast przywilej lokacyjny na prawie magdeburskim został nadany przez księcia Władysława Opolczyka w 1375 r.
Krzysztof Peszko ukazał w swoim filmie historię i zabytki miasta pełnego uroku. Historia nawiązuje do aspektów handlowych miasta kupieckiego oraz jego czasów świetności, które przeżywał w XVI i XVII w. Autor przedstawił zabytki, które stanowią wizytówkę miasta o bogatej przeszłości historycznej: ratusz, kamienicę Orsettich, stare świątynie (Cerkiew pw. Przemienienia Pańskiego, Klasztor ss.Niepokalanek,, Kościół Parafialny pw.Bożego Ciała, Klasztor ss.Benedyktynek, Klasztor oo.Dominikanów, Kościół oo.Franciszkanów-Reformatów, szpitalny Kościół pw. Św.Ducha), ulice (Grodzką, Kraszewskiego), kamienice mieszczańskie (Rynek 6 - Wielka Izba, Rynek 11 - Siedziba Stowarzyszenia Miłośników Jarosławia, Rynek 14 - Podziemna Trasa Turystyczna im.prof. Feliksa Zalewskiego), starą studnię jarosławską, halę targową (odrestaurowana), parki (miejski, park z cerkiewką pw. Zaśnięcia MP) oraz obiekty kulturalne (Miejski Ośrodek Kultury daw. Towarzystwo Gimnastyczne "Sokół").
Zaprezentowane zostały również nowo wybudowane świątynie (Kościół pw. Chrystusa Króla, Kościół NMP Królowej Polski, Kościół pw. Miłosierdzia Bożego), szkolnictwo wyższe (Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. ks.Bronisława Markiewicza) i nowoczesny kompleks sportowy (Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji z halą sportowo-widowiskowa, krytą pływalnią, pływalnią sezonową oraz sztucznym lodowiskiem ).
Profesjonalne ujęcia fotografa wykorzystującego technikę światło-cienia, a zarazem reżysera tego przedsięwzięcia oraz komentarz lektora wraz z podkładem muzycznym sprawiają, że film jest bardzo atrakcyjny w odbiorze i stanowi promocję miasta nie tylko na skalę ogólnopolską, ale również międzynarodową. Był dystrybuowany do Austrii, Wielkiej Brytanii i USA. Dokument zawiera w swoim przekazie treści ponadczasowe. Edycja trwała 34 min 47sek. Scenariusz do filmu został napisany przez Agnieszkę Peszko-Jabłońską (córkę autora) oraz Barbarę Peszko (żonę).
Autor realizował film od jesieni ubiegłego roku do kwietnia bieżącego roku i jego praca zasługuje na szczególne uznanie. Widzowie nagrodzili dzieło gromkimi brawami.
Film można zakupić w księgarniach od czerwca br.
Na co dzień Krzysztof Peszko zajmuje się profesjonalną fotografią. Jarosławianin rejestruje wydarzenia kulturalne odbywające się na terenie miasta, m.in.: Międzynarodowy Festiwal Muzyki Dawnej pn. "Pieśń Naszych Korzeni", koncerty, wystawy, spotkania oraz materię nieożywioną.
Aktualnie prowadzi zaawansowaną grupę młodych fotografów zrzeszonych przy oo.Dominikanach pn. "Dominikańskie Duszpasterstwo Młodzieży BASZTA w Jarosławiu".
W 2002 roku w kwietniu został przyjęty w poczet członków Związku Polskich Fotografików Przyrodników o/Lubelski. Obecnie członek Związku Polskich Fotografów Przyrody Okręg Roztoczańsko-Podkarpacki.
Od 1999 r. członek Jarosławskiego Towarzystwa Fotograficznego "ATEST 2000".
Pierwsze publikacje fotografii autora w prasie ogólnopolskiej ukazały się już w latach 80, a następnie w czasopismach kolorowych jak i dziennikach nie tylko w Polsce. Od kilku lat zajmuje się fotografią reklamową, komercyjną, obecnie również przyrodniczą. Posiada bank zdjęć w internecie: www.presfoto.prv.pl . Współpracuje z agencjami prasowymi.
W 1987 r. otrzymał I nagrodę w konkursie fotograficznym "Wieś Dzisiejsza".
Kolejne wystawy to salony FIAP Hiszpania w Reus - III miejsce , Sirlanka, Belgia, Holandia, Ryga.
W 1986 r. odbyła się jego pierwsza indywidualna wystawa w EMPIKu w Jarosławiu.
Od 1976 r działa w klubie fotograficznym "ATEST 70" uczestnicząc w wystawach klubowych jak i plenerach.