Projekt skierowany jest do nauczycieli, rodziców oraz uczniów i obejmuje m.in. warsztaty, lekcje, konkursy, zajęcia czytelnicze, czy prelekcje.
- Głównym celem naszych działań jest upowszechnianie czytelnictwa, rozwijanie kompetencji czytelniczych wśród dzieci i młodzieży, kształtowanie postaw i wrażliwości, wychowanie do wartości, utrwalenie nawyku obcowania z literaturą, a także uświadomienie dorosłym - nauczycielom, rodzicom, opiekunom jak wielkie znaczenie ma czytanie dla rozwoju intelektualnego i emocjonalnego - mówi Elżbieta Tkacz, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej.
Warunkiem uczestnictwa w projekcie jest dokonanie zapisu i ustalenie terminu wybranych zajęć drogą elektroniczną lub telefonicznie. Oferty dostępne są na stronach internetowych każdej z placówek.
Honorowy patronat nad projektem objął m.in. Burmistrz Miasta Jarosławia.
Kontakty
-
Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Przemyślu - Filia w Jarosławiu
koordynatorzy: Dorota Grząba i Anna Weselak, tel. 16 627 12 60, jaroslaw@pbw.org.pl -
Miejska Biblioteka Publiczna im. A. Fredry w Jarosławiu
koordynatorzy: Elżbieta Kuchta i Renata Żołyniak, tel. (16) 621 55 77, dzieciecyjar@poczta.fm -
Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Jarosławiu
koordynatorzy: Jadwiga Baran-Mazurkiewicz i Alina Gral, tel. 16 621 41 78, poradniapp@jaroslaw.pl -
Muzeum Kamienica Orsettich w Jarosławiu
koordynator: Grażyna Żurawska, tel. 16 621 54 37 (wew. 28), gzurawska@muzeum-jaroslaw.pl
Organizatorzy projektu: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. J. G. Pawlikowskiego w Przemyślu Filia w Jarosławiu, Miejska Biblioteka Publiczna im. A. Fredry w Jarosławiu, Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna w Jarosławiu. Partner: Muzeum Kamienica Orsettich w Jarosławiu.