„Radio Biwak" to program, w którym od 1991 roku reporterzy radiowi przemierzają turystyczne szlaki odkrywając przed słuchaczami ciekawe i warte odwiedzenia miejsca. Tegoroczna plenerowa audycja wystartowała w czerwcu i w połowie sierpnia zawitała do Jarosławia. Data nie była przypadkowa, ponieważ w tym czasie XVII-wieczny Jarosław gościł kupców z różnych stron świata, na jarmarkach uznanych jako drugie co do wielkości w Europie po frankfurckich.
16 sierpnia od godz. 9.00 do południa na antenie radiowej można było usłyszeć o historii przybycia Ormian na Podkarpacie i do Jarosławia, o kupieckich tradycjach oraz współczesności miasta, w którym żyją mieszkańcy z ormiańskimi korzeniami. W studiu plenerowym dziennikarki Bernadeta Szczypta i Grażyna Bochenek rozmawiały z archeolog Joanną Kociubą - pracownikiem Muzeum Kamienicy-Orsettich w Jarosławiu, Damianem Knutelem z Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz jarosławiankami ormiańskiego pochodzenia - Astghik Gasparyan i córką Edytą.
Była to druga w tym roku wizyta Polskiego Radia Rzeszów w Jarosławiu, w ramach audycji Radio Biwak. W lipcu plenerowe studio znajdowało się na terenie dawnego opactwa benedyktynek. Tam goście reporterów - Bernadety Szczypty i Szymona Tarandy opowiadali o historii tego miejsca, przybyciu ponad 400 lat temu benedyktynek do miasta oraz jak im się żyło tutaj i żyje obecnie. Można było też posłuchać o Czarnej Kaplicy, cennym renesansowym portalu, czy działaniach kulturalnych jak Skwer Kultury i Miasto Sztuki.