Istniejące od 1887 r. Zgromadzenie obchodzi w tym roku Jubileusz 150-lecia działalności. Praca wewnętrzna połączona z pracą dla bliźnich przynosi błogosławione owoce. Dwie założycielki: służebnica Boża Matka Józefa Karska i błogosławiona Matka Marcelina Darowska zapoczątkowały dzieło duchowej i moralnej odnowy w Polsce, a potem także za granicą. Zaledwie 18 lat od powstania Zgromadzenia w murach jarosławskiego klasztoru zabrzmiał pierwszy dzwonek rozpoczynający działalność nowej placówki zakonnej i bezpłatnej szkoły elementarnej dla dziewcząt.
W niedzielę 9 grudnia 2007 r. Mszy św. koncelebrowanej w kościele pw. Chrystusa Króla przewodniczył ks. bp Adam Szal. W homilii nawiązał do uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP, obchodzonego w Kościele dzień wcześniej oraz do radosnego czasu oczekiwania na przyjście Chrystusa, jakim jest Adwent. „Zgromadzenie powstało w trudnych czasach. Obok księży zmartwychwstańców, którzy chcieli pokazać, że możliwe jest zmartwychwstanie Ojczyzny przez otwarcie drogi do Pana Boga, Siostry podjęły intensywną pracę na innym terenie i zaproponowały drogę świętości, drogę miłości i pracy połączonych z pokorą i ubóstwem" - powiedział bp Szal.
Na uroczystości przybyli także parlamentarzyści, władze wojewódzkie, powiatowe i miejskie, dyrektorzy placówek oświatowych, przedstawiciele mediów.
Półtora wieku działalności przedstawiono w programie przygotowanym przez uczniów Prywatnego Gimnazjum SS. Niepokalanek. Scenariusz powstał w oparciu o autentyczne dokumenty i zdarzenia historyczne zapisane na kartach jarosławskiego klasztoru. „Ten klasztor był tarczą obronną przed wszelkim złem, a wiara i oddanie Sióstr przywracały ład zewnętrzny i wewnętrzną harmonię. Tylko sam Bóg może wynagrodzić Wam, Czcigodne Służebnice Pańskie, za Wasze zaangażowanie, poświęcony czas na modlitwę i pracę oraz zawsze otwarte na potrzeby bliźnich serca. Niech Matka Boża Jazłowiecka wyprasza każdej z Was potrzebne łaski i uczy wypełniania woli Bożej" - napisał w liście gratulacyjnym burmistrz Andrzej Wyczawski.
Ks. Bp Adam Szal poświęcił też tablicę upamiętniającą ten niezwykły Jubileusz.