W ramach bezpłatnej akcji co miesiąc w ofercie znajdował się standardowy pakiet skierowany do wszystkich zainteresowanych, nie tylko mieszkańców miasta. Badania słuchu, stóp, poziomu glukozy, czy ciśnienia tętniczego krwi wykonywali specjaliści medyczni i lekarze. Prowadzono też porady m.in. dietetyczne i pielęgniarskie, szkolenia z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej, konsultacje Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej o szkodliwym działaniu alkoholu, narkotyków i substancji psychoaktywnych. Funkcjonował również punkt informacyjny dla kobiet prowadzony przez „Jarosławskie Amazonki".
Przez siedem miesięcy z bezpłatnych badań skorzystało ponad 2,5 tysiąca osób, a największym zainteresowaniem cieszyły się te, przeprowadzone w lipcu (454 osób).
2 października zostało również zorganizowane spotkanie z przedstawicielami tegorocznych partnerów, podsumowujące wspólne działania. Burmistrz miasta Waldemar Paluch w sali narad Ratusza podziękował wszystkim obecnym za współpracę w ramach akcji, która cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Razem z dyrektorem Wydziału Spraw Społecznych i Obronnych, Lesławem Strohbachem wręczył gościom upominki oraz zaprosił do kontynuacji wspólnych działań.
W tegorocznej akcji „Ulica zdrowia" wspierali nas:
Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu
Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w
Jarosławiu
Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w
Rzeszowie
Spółdzielnia „Rena" w Rzeszowie
Niepubliczny Zespół Opieki Zdrowotnej MARMED w
Gorlicach
Centrum Medycznemu „Medyk" w Rzeszowie
Stowarzyszenie „Jarosławskie Amazonki"
Centrum Podologiczne z Przemyśla
DILAB - diagnostyka medyczna w Stalowej Woli
Narodowy Fundusz Zdrowia w Jarosławiu
Do zobaczenia w przyszłym roku!