W homilii ks. bp Adam Szal nawiązał do opisanego przez Angelo Comastri w książce „Gwiazdy świecą w ciemności. Historie nawróceń XX wieku" doświadczenia rosyjskiego milicjanta. Jego życie toczyło się z dala od Boga, do czasu, gdy znalazł kartkę papieru z fragmentem Ewangelii św. Łukasza. „Te słowa zawładnęły mym sercem, nie potrafiłem się od nich uwolnić" - wspominał milicjant. Po latach właśnie te słowa zainspirowały go do zmiany życia. Rozpoczęty w Archidiecezji Przemyskiej „Tydzień Biblijny" ma pomóc na nowo odkrywać mądrość płynącą z Pisma świętego.
Kontemplacja Świętej Księgi przez jarosławskich artystów zaowocowała działami, które zostały zaprezentowane podczas wystawy „Inspirowani Biblią" w jarosławskiej kolegiacie. Podczas wernisażu wojewoda Mirosław Karapyta, który objął patronat honorowy, zwrócił uwagę, że „mecenat Kościoła nad sztuką nie jest czymś nowym". Uznając zasługi proboszcza ks. Mariana Bocho powiedział: „Wraz z renowacją fundamentów pojawiają się wartości duchowe. Wokół nowych inicjatyw gromadzi się wielu ludzi, w tym także artystów". Ks. bp Adam Szal zauważył, że „Dzisiaj każdy z artystów mógłby słabnąc przy swoim dziele i opowiadać o tym, co go zainspirowało i jakie przesłanie się w nim kryje". Burmistrz Andrzej Wyczawski wyraził słowa uznania zarówno dla ks. Mariana Bocho, jak i dla artysty Stanisława Lenara za zorganizowanie niezwykłej inicjatywy, a swoje przemyślenia zakończył słowami Cypriana Kamila Norwida: „Bo nie jest światło, by pod korcem stało, ani sól ziemi do przypraw kuchennych, bo piękno na to jest, by zachwycało do pracy - praca, by się zmartwychwstało".
Kolejna uczta duchowa wtorkowego popołudnia to koncert Zespołu Instrumentów Dawnych „Narol Baroque" pod kierunkiem Władysława Kłosiewicza. Muzycy, na barokowych instrumentach, wykonali kameralne, XVII-wieczne utwory Adama Jarzębskiego. Koncert przeplatany był tekstami z pierwszego przewodnika po Warszawie „Gościniec albo krótkie opisanie Warszawy" (również autorstwa Adama Jarzębskiego), które recytował aktor Stefan Szmidt.