W tym roku jarosławianie zgłosili do budżetu obywatelskiego 85 projektów. Jest to rekordowa liczba propozycji. W kat. A (do 150 tys. zł) wpłynęło 15 projektów, w kat. B (do 40 tys. zł) 27 projektów, a w kat. C (do 10. Tys. zł) 43 projekty. Do 24 sierpnia br. komisja powołana przez burmistrza miasta sprawdziła czy jest możliwość realizacji zgłoszonych projektów pod względem:
- spełnienia wymogów formalnych,
- zgodności z prawem oraz zasadami określonymi uchwałą nr 68/VI/2019 Rady Miasta Jarosławia z dnia 25 lutego 2019 r.,
- adekwatności pełnego szacunkowego kosztu realizacji projektu i jego przypisania do danej kategorii projektów,
- wykonalności technicznej, w tym możliwości realizacji w ramach jednego roku budżetowego.
Wyniki zostały opublikowane na stronie internetowej (zakładka: Budżet Obywatelski Miasta Jarosławia), w Biuletynie Informacji Publicznej oraz na tablicy ogłoszeń (Ratusz, parter).
W przypadku zastrzeżeń do oceny projektu, do 3 września br. (wtorek) autor może zwrócić się o ponowną weryfikację. Odwołanie do burmistrza miasta można złożyć papierowo w urzędzie (parter, pok. nr 2) lub elektronicznie (e-mail: ).
Po rozpatrzeniu odwołań (do 10 września) zostanie opublikowana ostateczna lista projektów dopuszczonych do głosowania oraz odrzuconych, z podziałem na kategorie A, B i C.
Głosowanie ruszy najpóźniej 11 września. Od tego momentu będą prowadzone działania promocyjno-informacyjne budżetu obywatelskiego i projektów dopuszczonych do głosowania. 6 października będzie ostatnim dniem głosowania, a najpóźniej 18 października poznamy zadania wybrane przez mieszkańców do realizacji w przyszłym roku.