W ramach tych spotkań przyszli prawnicy zapoznawali uczniów m. in.:
- z podstawowymi pojęciami z zakresu prawa,
- pojęciem odpowiedzialności prawnej (cywilnej, administracyjnej i karnej),
- zasadami odpowiedzialności cywilnej, administracyjnej i karnej nieletnich,- pojęciami czynów zabronionych w ramach cyberprzestepczości i cyberprzemocy oraz karalnością tych czynów,
- zasadami korzystania z utworów chronionych przepisami prawa autorskiego w Internecie oraz konsekwencjami nie przestrzegania tego prawa.
Organizowane spotkania z młodzieżą miały również na celu poszerzenie jej wiedzy na temat obowiązującego w naszym kraju stanu prawnego. W szczególności chodziło o te obszary, w których młodzi ludzie wykazują dużą aktywność, często nie uświadamiając sobie istniejących ograniczeń oraz konsekwencji prawnych przewidzianych przez nasz system prawny. To również konieczność ciągłego podkreślania bardzo istotnego faktu, że niepełnoletność osoby popełniającej czyn zabroniony przez prawo nie eliminuje konieczności ponoszenia odpowiedzialności prawnej z tego tytułu. Uświadamianie już od najmłodszych lat, faktu funkcjonowania każdego z nas w warunkach określonego systemu prawnego jak też poznawanie jego elementarnych założeń powinno przynieść pozytywne efekty, zarówno w trudnym momencie przechodzenia młodego człowieka w dorosłość, jak też na etapie korzystania z pełni praw obywatelskich.