W ramach projektu zaplanowano również:
1. organizację zajęć edukacyjno - profilaktycznych dla osób starszych korzystających z usług Domu Dziennego Senior „+" oraz Klubu Senior „+" oraz objęcie 35 osób szkoleniami z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym,
2. realizację zajęć edukacyjno - profilaktycznych dla dzieci i młodzieży w szkołach podstawowych i przedszkolach na terenie Gminy Miejskiej Jarosław (w 8 przedszkolach i 9 szkołach podstawowych w Jarosławiu)
3. organizację zawodów dla szkół podstawowych z terenu Gminy Miejskiej Jarosław z zakresu ratownictwa medycznego - nagroda: defibrylator
4. organizację konkursu plastycznego dla jarosławskich przedszkoli, oddziałów przedszkolnych i klas I-III szkół podstawowych - „Bezpieczna droga do szkoły"/„Bezpieczna droga do przedszkola"
5. akcję odblaskową na terenie miasta - umieszczenie na 20 przejściach dla pieszych opasek odblaskowych
Partnerzy Projektu:
Komenda Powiatowa Policji w Jarosławiu
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej
Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej
Dla przypomnienia:
W poprzednim roku w Jarosławiu powstało pierwsze tego rodzaju aktywne przejście dla pieszych. Zamontowane są na nim czujniki ruchu, które uruchamiają migające światła w jezdni i nad nią. Dzięki temu pieszy jest bardziej widoczny i bardziej bezpieczny, a kierowcy z dużej odległości widzą, że muszą się zatrzymać. O uruchomienie takiego przejścia wnioskowali mieszkańcy dzielnicy nr 2 za pośrednictwem swojej rada dzielnicy. Aktywne przejście dla pieszych jest alternatywą dla tych wyposażonych w sygnalizację świetlną. Zapewnia nie tylko komfort pieszym, ale i kierowcom - bo nie wstrzymuje ruchu kiedy na pasach nie ma nikogo. Na inwestycję samorząd Jarosławia z własnego budżetu wyłożył około 60 tys. zł.