Szkolne Dni Europejskie są imprezą cykliczną, dzięki której co roku uczniowie poznają m.in. zwyczaje, kulturę, kuchnię, walory turystyczne, a także symbole narodowe krajów UE. Przez 2 dni poszczególne klasy przedstawiały przygotowane przez siebie prezentacje poszczególnych państw wspólnoty. Uczniowie posługiwali się słowem i obrazem - zgodnie z napisanymi przez nich scenariuszami. Nie zabrakło charakterystycznych dla danych narodów tańców, piosenek oraz krótkich spektakli, adaptujących znane dzieła literackie wyjaśnia Grażyna Hajduk, która z Teresą Kiper i Ewą Pogłodzińską przygotowały tegoroczny program obchodów Dni Europejskich. W realizację przedsięwzięcia włączyli się także inni nauczyciele. W ramach dwudniowego poznawania krajów Unii odbyła się debata Polska pięknym zabytkiem Europy. - Dla dzieci nie była to nowość, gdyż często mają okazję uczestniczyć w debatach. 7 maja np., w czasie sejmiku szkolnego, dyskutowały na temat międzyludzkiej komunikacji - wyjaśnia pedagog szkolny, Aneta Kisiel, organizator cyklicznych sejmików. Uczestnicy dwudniowej nauki przez zabawę obejrzeli też przedstawienie w jęz. niemieckim, przygotowane przez germanistkę Grażynę Jaracz. Dniom Europejskim towarzyszyły liczne konkursy, wśród nich konkurs piosenki europejskiej oraz turniej wiedzy o krajach anglojęzycznych.
Święto „Szkoły z Klasą" obchodzone jest corocznie od 4 lat przez wszystkie szkoły w Polsce, które zdobyły certyfikat opatrzony właśnie tą nazwą. W jarosławskiej SP 4 to święto wiąże się z zaproszeniem sześciolatków z miejskich przedszkoli. Jest to sposób na zapoznanie dzieci ze szkołą, którą wkrótce będą odwiedzać codziennie. Mali goście mają okazję zobaczyć szkołę, przyjrzeć się lekcjom, zobaczyć artystyczne występy uczniów, otrzymują także foldery o życiu szkolnym.
Natomiast 31 maja rodzice, nauczyciele oraz dzieci spotkali się na wspólnym pikniku szkolnym, nazwanym Świętem Rodziny. Nie zabrakło licznych atrakcji, m.in. zabaw ruchowych, kiermaszu słodkości, grilla, loterii fantowej.