Strona główna » Nasze wydawnictwa » sierpień-wrzesień, nr 8-9 (154-155) / 2005 » Sesja Rady Miasta
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Nasze wydawnictwa

sierpień-wrzesień, nr 8-9 (154-155) / 2005

Sesja Rady Miasta (20.06.2005)
W sesji Rady Miasta 20.06. br. uczestniczyli licznie zgromadzeni mieszkańcy Jarosławia. | Fot. Zofia Krzanowska
W sesji Rady Miasta 20.06. br. uczestniczyli licznie zgromadzeni mieszkańcy Jarosławia.
Fot. Zofia Krzanowska

Przez 8 godzin obradowali radni podczas 44. sesji, która odbyła się 20.06.2005 r. Uczestniczyli w niej m.in. Starosta Powiatu Jarosławskiego Tomasz Oronowicz, Wicestarosta Janusz Kołakowski, Burmistrzowie: Janusz Dąbrowski, Tadeusz Pijanowski i Marian Muzyczka, Sekretarz Miasta Franciszek Gołąb, Skarbnik Barbara Maziarka, naczelnicy wydziałów Urzędu Miasta oraz mieszkańcy.

Na początku radni przyjęli protokół z sesji w dniu 16 maja 2005 r. Ogółem podjęto 41 uchwał, spośród których najwięcej, bo aż 18 dotyczyło rozpatrzenia zarzutów nie uwzględnionych w projekcie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru ograniczonego od wschodu linią PKP, od południa ul. Szczytniańską, od zachodu ul. Lotników i od północy ul. Krakowską. Radni i mieszkańcy wysłuchali szczegółowych informacji Jerzego Śliwy - Naczelnika Wydziału Gospodarki Przestrzennej, Ochrony Środowiska i Przyrody na temat historii budowy cmentarza komunalnego. Po długiej dyskusji, radni 15. głosami za, przy 4. przec. i 4. wstrz. się przyjęli w/w uchwały, a tym samym odrzucili zarzuty osób, które są stronami postępowania z racji posiadania nieruchomości położonych w pobliżu terenów przeznaczonych na poszerzenie cmentarza. Kolejnych 17 uchwał dotyczyło rozpatrzenia protestów nie uwzględnionych w projekcie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego tego terenu. W wyniku głosowania (16. głosami za, przy 2. przec. i 2 wstrz.) Rada Miasta odrzuciła protesty mieszkańców.

Następnie większością głosów, przy 4. wstrz. Rada Miasta uchwaliła aktualizację Strategii Rozwoju Miasta Jarosławia na lata 2000 - 2010.

Podczas sesji przyjęto także cztery uchwały w sprawie wprowadzenia zmian w budżecie miasta na 2005 r., w których m.in. dokonano przyjęcia darowizny od Huty Szkła oraz Zamojskiej Korporacji Energetycznej na zakup sprzętu do zabaw w Ogródku Jordanowskim przy al. Szczepańskiego; przeznaczono dodatkowe dochody na wymianę okien w Szkole Podstawowej Nr 7, na remont sprzętu w ogródku Miejskiego Przedszkola Nr 4, remont dachu w Publicznym Gimnazjum Nr 3, pokrycie kosztów związanych z uroczystością nadania Patrona Miastu, na realizację kanalizacji przy ul. Boczna Pełkińskiej, a także na wykonanie tablicy upamiętniającej działalność dra med. Stanisława Byliny i sympozjum poświęcone tej postaci.

Jednomyślnie radni wprowadzili zmiany w uchwale budżetowej podjętej 7.03.2005 r. Również jednomyślnie Rada udzieliła zgody Burmistrzowi Miasta na zawarcie umowy w przedmiocie dofinansowania inwestycji pn. "Budowa sali gimnastycznej przy Publicznym Gimnazjum Nr 1 w Jarosławiu" na kwotę 766 tys. zł. Kolejna uchwała przyjęta jednomyślnie dotyczyła zawarcia porozumienia z Powiatem Jarosławskim w przedmiocie realizacji projektu stypendialnego w ramach ZPORR "Wyrównywanie szans edukacyjnych poprzez programy stypendialne".

Kolejne dwie uchwały w sprawie ustanowienia ograniczonego prawa rzeczowego radni przyjęli większością głosów, przy 1. wstrzymującym się.

Trzy uchwały podjęte podczas obrad dotyczyły gospodarowania mieniem: w sprawie zbycia nieruchomości przy ul. Pruchnickiej i ul. Okrzei, a także w sprawie zamiany nieruchomości.

Jednomyślnie Rada Miasta podjęła uchwałę w sprawie nadania Złotej Odznaki "Za Zasługi dla Miasta Jarosławia" Panu Stanisławowi Jucha "za wieloletnią zaangażowaną działalność w strukturach samorządu lokalnego oraz osobisty wkład w tworzenie i rozwój spółdzielczości mieszkaniowej w Jarosławiu". Tekst uchwały obok.

W związku ze zbliżającymi się wyborami jednomyślnie przyjęto uchwałę w sprawie utworzenia stałych i odrębnych obwodów głosowania na terenie miasta Jarosławia.

W kolejnej uchwale radni zadecydowali o nawiązaniu współpracy z miastem Jaworów na Ukrainie. W § 2. zapisano: "Obydwa miasta będą dążyć do bezpośredniej wymiany kontaktów i doświadczeń między odpowiednimi instytucjami, zakładami, organizacjami pozarządowymi oraz osobami fizycznymi, a także do wzajemnej promocji na trenie własnych krajów i poza ich granicami".

Podczas obrad podjęto dwa stanowiska: w sprawie zamiany nieruchomości położonej w Jarosławiu oraz w sprawie przekazania stadionu sportowego przy ul. Bandurskiego w trwały zarząd MOSiR.

Rada Miasta przyjęła również oświadczenie w sprawie zaopiniowania inwestycji przewidzianych do złożenia wniosków o środki zewnętrzne pomocowe od roku 2006. W obradach uczestniczyło 20. radnych.

Przewodniczący Rady Miasta Jarosławia
Marian Janusz
Numery archiwalne
Grudzień 2024
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31