Strona główna » Nasze wydawnictwa » kwiecień, nr 4 (124) / 2003 » Różne
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Nasze wydawnictwa

kwiecień, nr 4 (124) / 2003

Pamięć o osobach jest szczególnie cenna
Inicjatywa upamiętnienia prezesów Stowarzyszenia Miłośników Jarosławia zaowocowała namalowaniem portretów przez artystów plastyków: Krzysztofa Krzycha i Henryka Cebulę. Warto dodać, że swój wkład miał również artysta rzeźbiarz Dariusz Jasiewicz, który wykonał tabliczki z podpisami poszczególnych obrazów. Odsłonięcia portretów dokonał Burmistrz Miasta Jarosławia Janusz Dąbrowski, który wyraził słowa uznania pod adresem pomysłodawców i artystów. "Stowarzyszenie Miłośników Jarosławia promuje miasto, jego historię i tradycję. Tworzy też dzień dzisiejszy. Jest tak blisko, że każdy radny czuje jego oddech na swoich plecach" - zauważył Burmistrz.

Uroczystość zaszczycili swą obecnością również: Wiceprzewodniczący Rady Miasta Wacław Spiradek, Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki Bogdan Wołoszyn, Sekretarz Klubu Konsuli Stanisław Machała, Prezes minionej kadencji Romuald Ostrowski oraz rodziny nieżyjących już prezesów. Oprócz członków i sympatyków Stowarzyszenia Miłośników Jarosławia przybyli też goście z Oddziału Krakowskiego: Jadwiga Górska i Stanisław Przewrocki.

Z życiorysami i zasługami gen. Wacława Wieczorkiewicza, Władysława Budzisza, Wacława Nartowskiego, Janiny Starzewskiej i Romualda Ostrowskiego zapoznała zebranych młodzież z Publicznego Gimnazjum Nr 1 im. Św. Królowej Jadwigi. Niespodzianką był występ koncertującego pianisty i kompozytora, laureata międzynarodowych konkursów prof. Akademii Muzycznej we Lwowie Aleksandra Kozińskiego. "Ja tylko kontynuowałem pracę poprzedników" - skomentował skromnie swoją 22-letnią kadencje Romuald Ostrowski. Opowiedział też (dość zabawną jak na obecne czasy) historię związaną z zakupem i przywiezieniem fortepianu. Spotkanie prowadziła Prezes Józefa Frendo, która również przedstawiła historię stowarzyszenia. Podziękowała członkom Zarządu SMJ za współpracę, autorom portretów za podjęcie zadania i p. Tadeuszowi Słowikowi za bogaty poczęstunek. Uroczystość była okazją do wielu wspomnień.

Zofia Krzanowska
Numery archiwalne
Grudzień 2024
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31