Już po raz piąty rozstrzygnięto Regionalny Konkurs Poetycki i Recytatorski im. Jerzego Hordyńskiego. Wśród uczestników 21.10.2006 r. znaleźli się uczniowie regionalnych szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Promocja poezji jarosławianina jest podstawowym celem inicjatywy literackiej, jednak z uwagi na duże zainteresowanie konkursem także młodych poetów od roku ubiegłego konkurs ma jeszcze jedno oblicze: promocję młodych talentów poetyckich.
Po przesłuchaniu recytatorów, wyłoniono zwycięzców i ogłoszono wyniki konkursu poetyckiego.
W KATEGORII DEBIUTU I miejsce otrzymała Jagoda Pajda z LO im. J. Słowackiego w Przemyślu za wiersz "Cień" i "Motyl" , II miejsce zdobyła Klaudia Granda z PG nr 1 im. św. Kr. Jadwigi w Jarosławiu za wiersze "Nieznana ścieżka", "Jesień", a III miejsce za wiersze "Bzdura" i "Drobiazgi" przyznano Paulinie Cynk z ZS im. M. Konopnickiej w Kańczudze. Wyróżniono twórczość Michała Frendo, Patryka Frynia, Agnieszki Krępy, Dominiki Śliwy.
W KATEGORII RECYTACJI POEZJI HORDYŃSKIEGO I nagrodą uhonorowano Adriana Sikorę z ZSLiT w Jarosławiu, II miejsce zdobył Tomasz Wawrzyk uczeń PG nr 1 im. św. Kr. Jadwigi w Jarosławiu, a III miejsce przyznano Annie Kolano z ZS im. gen. Ustronia w Lubaczowie.
Na wyróżnienie zasłużyli: Agnieszka Zeńko, Wojciech Zeńko, Arkadiusz Górski i Kamil Wywrót.
Prowadząca uroczystość Józefa Frendo w imieniu Zarządu SMJ wręczyła także statuetkę red. Henrykowi Grymuzie jako wyraz wdzięczności i szacunku "za piękne i życzliwe słowa drukowane i wypowiedziane o Stowarzyszeniu Miłośników Jarosławia ".
Pomysłodawcą konkursu przed pięcioma laty był Antoni Maria Kraus - honorowy członek SMJ - krewny poety, który przekazał wiele pamiątek poety w depozyt SMJ (wśród nich są nagrania, wywiady, notatki osobiste poety). Na okoliczność pięciolecia konkursu Dariusz Jasiewicz wykonał statuetki, które będą stałym elementem obu konkursów. Statuetka przedstawia postać Jerzego Hordyńskiego stojącego w jarosławskich podcieniach, przytulonych do renesansowej attyki Kamienicy Orsettich.
Jerzy Hordyński zawsze wracał do zaułków kochanego miasta, jego sekretnych miejsc i rodziny, którą tutaj pozostawił wyjeżdżając poza granice kraju na długie lata. Jego wiersze wyrażają tęsknotę za nieuchwytnym czasem dzieciństwa i lat młodości. Mieszkając w Rzymie wracał do Polski, do Krakowa, odwiedzał także Jarosław. Na kilka dni przez ogłoszeniem przez Radę Miasta Jarosławia Jerzego Hordyńskiego Honorowym Obywatelem Miasta Jarosławia, 14 czerwca 1998 r. poeta nagle zmarł.
Okolicznościowy tomik twórczości nagrodzonych i wyróżnionych młodych literatów wręczany wszystkim obecnym, stanowił miły akcent kończący spotkanie przy literaturze.