Jedna z ważniejszych sesji Rady Miasta Jarosławia odbyła się 26 maja 2008 r. W obradach, które trwały ponad 4 godziny uczestniczyło 18 radnych.
W pierwszej części przyjęto dwa protokoły z sesji 21 i 28 kwietnia 2008 r. Natomiast w drugiej części naczelnik Wydziału Gospodarki Przestrzennej i Ochrony Zabytków Jerzy Śliwa zapoznał radnych z zaawansowaniem prac nad ostatecznym projektem planu miejscowego zagospodarowania przestrzennego terenu przy ul. Piekarskiej. Wyjaśnił, że projekt został pozytywnie zaopiniowany przez Miejską Komisję Urbanistyczno-Architektoniczną działającą przy burmistrzu, a także przez inne właściwe organy. Szczegółową informację na temat układu komunikacyjnego w Jarosławiu przedstawił Adam Biegański z Biura Projektowego A-Propol z Gliwic. Obecne natężenie ruchu na drodze wojewódzkiej od Pruchnika wynosi 2 tys. pojazdów dziennie, ale przewiduje się, że w niedługim czasie przepustowość tej drogi zostanie wyczerpana. Ekspert proponuje więc utworzenie układów uspokajających czyli ronda na skrzyżowaniu ul. Piekarskiej i ul. Sikorskiego oraz przejść podziemnych przy ul. Słowackiego i z pl. Mickiewicza. Adam Biegański zwrócił uwagę na opracowaną jeszcze w 1998 r. analizę ruchu kołowego w mieście, która pokrywa się z obecnym opracowaniem. Podziękowałem p. Biegańskiemu za wyczerpującą informację, która pozwoli wytyczyć rozwiązania na przyszłość.
Następnie radni wysłuchali podsumowania prac związanych z opracowaniem Strategii Rozwoju Miasta, które przedstawiła Anna Mikołajczyk z Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego. Po krótkiej dyskusji radni jednomyślnie przyjęli dokument na lata 2008-2015.
Ponadto w trakcje sesji podjęto 15 uchwał. Jedna z nich dotyczyła nadania Złotej Odznaki za Zasługi dla Miasta Jarosławia p. Antoniemu Maria Krausowi za wieloletnie zaangażowanie w działalność promującą twórczość urodzonego w Jarosławiu poety i publicysty Jerzego Hordyńskiego.
Sześć uchwał związanych było ze zmianami w budżecie miasta. Zwiększono m.in. wydatki na etap 1-3 kanalizacji sanitarnej (24.996 zł), na modernizację muru oporowego przy ul. Tarnowskiego (18.376 zł), na realizację kompleksu boisk przy Zespole Szkół im. Jana Pawła II w ramach programu „Moje Boisko - Orlik 2012" (334 tys. zł), na remont ul. Zwierzyniec i ul. Przyjaźni (165.176 zł), na zakup niszczarek do papieru w celu wprowadzenia programu segregacji odpadów w Urzędzie Miasta (8 tys. zł), na szkolenie utalentowanych sportowo dzieci i młodzieży w zakresie łucznictwa sportowego (11 tys. zł). Rada postanowiła także dofinansować w kwocie 15 tys. zł zakup nowego samochodu operacyjnego dla Państwowej Straży Pożarnej i 20 tys. zł na wykonanie tablicy pamiątkowej bohaterów Ziemi Jarosławskiej.
Kolejna uchwała dotyczyła zmian we wcześniejszej uchwale w sprawie wyróżnień i nagród za wysokie wyniki w sporcie kwalifikowanym. Ponadto radni zatwierdzili realizację projektu „Czas na aktywność w Gminie Miejskiej Jarosław" w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Trzy uchwały związane były ze zbyciem nieruchomości. Ponadto radni w celu umożliwienia ożywienia działalności gospodarczej zmniejszyli do 10 gr/m2 stawkę opłaty za zajęcie pasa drogowego na ogródki kawiarniane, restauracyjne itp.
W kolejnej uchwale Rada Miasta przyjęła wieloletni program gospodarowania mieszkaniowym zasobem Gminy Miejskiej Jarosław na lata 2008-2013.