Bezpieczny Jarosław
Dla pomyślności kształtowania przyszłości naszego Grodu niezbędne jest zachowanie bezpieczeństwa miasta. Świat współczesny fascynuje, ale i budzi grozę, integruje, ale i rodzi dehumanizację czego jesteśmy świadkami na co dzień. Eskalacja patologii oraz zagrożeń w sferze bezpieczeństwa i porządku publicznego jest spowodowana w dużej mierze systemem zarządzania pewnymi nieścisłościami w uregulowaniach prawnych i kompetencyjnych.
Norman Mailer napisał kiedyś "Stać na uboczu to chcieć zapomnieć, że obok kroczy historia". Toteż zagadnienie bezpieczeństwa powinno być wielką troską wszystkich obywateli, a szczególnie Urzędu Miasta. Sprawa ta była szczegółowo omawiana na posiedzeniach Zespołu Wdrożeń przy Komisji Przestrzegania Prawa i Porządku Publicznego. Komisja bardzo skrupulatnie śledzi działalność Urzędu Miasta w tym zakresie. W toku dyskusji koordynator mgr Edward Guziewicz zasugerował powołanie tylko jednej wspólnej Rady Programowej po uzgodnieniu z Powiatem, do której należałoby włączyć również Wójta Gminy Jarosław.
Realizacja działalności Zespołu Wdrożeń wymaga natychmiastowego załatwienia spraw organizacyjnych, to jest utworzenie biura i zatrudnienie osób odpowiedzialnych za realizację programu "BJ". Zachowanie naukowych zasad zarządzania takich jak struktura, specjalizacja, styl, system itp. przyczyni się do sprawnego funkcjonowania biura i prawidłowego wykonywania powierzonych zadań w zakresie programu "BJ".
Działalność Zespołu Wdrożeń i powołanie Rady Programowej wynika z realizacji ustawy o samorządzie gminnym art. 7 ust 1, pkt 14 i Uchwały Rady Miasta z dnia 21.06.2004r. traktujące o zachowaniu porządku publicznego i bezpieczeństwa obywateli. Profesjonalne zarządzanie informacjami ułatwi współdziałanie zainteresowanych instytucji i przyczyni się do pełnej stabilizacji bezpieczeństwa i porządku publicznego w mieście i okolicy, zapewniając szacunek oraz bezpieczeństwo życia każdej osobie.