Strona główna » Nasze wydawnictwa » czerwiec lipiec, nr 5-6 (102-103) / 2001 » Różne
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Nasze wydawnictwa

czerwiec lipiec, nr 5-6 (102-103) / 2001

Strona 12
Dyrektorzy placówek oświatowych


Kończy się drugi rok wdrażania reformy oświaty oraz wprowadzania w polskie struktury oświatowe szkolnictwa gimnazjalnego. Od września br. zaczną funkcjonować pełne, trzyklasowe gimnazja, przygotowując młodzież do edukacji ponadgimnazjalnej.
W 1999 roku Rada Miasta zdecydowała o utworzeniu pięciu tego typu placówek na terenie Jarosławia cztery samodzielne oraz jedno w strukturze Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 2.
Zarząd Miasta powołał wówczas na okres dwóch lat dyrektorów tych placówek, powierzając im trudne zadanie organizacji i prowadzenia tych szkół.
W marcu br. uchwałą Zarządu Miasta ogłoszono konkursy na stanowiska dyrektorów jarosławskich szkół gimnazjalnych.
Rozstrzygnięcie, w wyniku którego wyłoniono nauczycieli, którzy będą pełnić funkcje dyrektorów przez kolejne pięć lat, miało miejsce 24 maja br.
Zarząd Miasta powierzy funkcję:
  • w Gimnazjum Nr 1 - pani mgr Władysławie Macnar,
  • w Gimnazjum Nr 2 - pani mgr Annie Chuchli,
  • w Gimnazjum Nr 3 - pani mgr Dorocie Białek,
  • w Gimnazjum Nr 5 - panu mgr. Wojciechowi Popczyńskiemu.
Dyrektorem Gimnazjum Nr 4 wchodzącym w skład zespołu szkół jest pan mgr Tomasz Kulesza, wyłoniony w procedurze konkursowej kilka lat wcześniej.
W związku z upływem 5-letniej kadencji na stanowiskach dyrektorów trzech przedszkoli, w wyniku konkursu zostały wyłonione:
  • pani mgr Małgorzata Głogowska - Jucha - na dyrektora Przedszkola Nr 1,
  • pani mgr Albina Adameczek - na dyrektora Przedszkola Nr 8,
  • pani mgr Krystyna Michalik - na dyrektora Przedszkola Nr 10.
Osoby te pełniły funkcje dyrektora w poprzedniej kadencji.
Wszystkim dyrektorom życzę wytrwałości w realizacji zamierzonych celów oraz samych sukcesów w codziennej pracy.

Naczelnik
Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki
Bogdan Wołoszyn




Mistrz Matematyki


W roku szkolnym 2000/2001 odbyła się pierwsza edycja konkursu "Mistrz Matematyki". Celem konkursu było:
  • promowanie uczniów, którzy są uzdolnieni matematycznie,
  • inspirowanie uczniów do rozwijania zainteresowań matematycznych,
  • promowanie nauczycieli pracujących z uczniami zdolnymi.
Konkurs odbywał się zarówno w szkołach podstawowych jak i gimnazjalnych rejonu jarosławskiego (miasto Jarosław oraz gminy powiatu jarosławskiego). W konkursie udział wzięło: w szkołach podstawowych 203 uczniów, w gimnazjach 173 uczniów. Konkurs odbył się w dwóch etapach: szkolnym i rejonowym. Do drugiego etapu zakwalifikowało się: ze szkół podstawowych 27 i z gimnazjów również 27 uczniów.
Mistrzem Matematyki w szkołach podstawowych została Joanna Wiśniowska ze Szkoły Podstawowej w Morawsku, przygotowywana przez mgr Elżbietę Żurawską. Drugie miejsce w konkursie zajęła Agnieszka Kulpa ze Szkoły Podstawowej Nr 7 w Jarosławiu, przygotowywana przez mgr Annę Zielińską, trzecie miejsce - Jakub Osuch ze Szkoły Podstawowej Nr 10 w Jarosławiu, przygotowywany przez mgr Krystynę Korecką. Poza tym komisja postanowiła wyróżnić uczniów; Klaudię Jeżowską ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Jarosławiu, Magdalenę Gębarowską ze Szkoły Podstawowej Nr 11 w Jarosławiu oraz Kamila Medaka ze Szkoły Podstawowej w Radymnie.
Mistrzem Matematyki w gimnazjach został Andrzej Ocalewicz z Gimnazjum w Pawłosiowie przygotowywany przez mgr Beatę Wacko. Poziom uczniów był bardzo wyrównany, dlatego tez komisja przyznała cztery drugie miejsca dla:
  • Łukasza Dragana i Anny Nowosiad z Gimnazjum Nr 2 w Jarosławiu przygotowywanych przez mgr Danutę Draganik i mgr Annę Niemkiewicz.
  • Karoliny Mizalewicz z Gimnazjum Nr 1 w Jarosławiu przygotowywanej przez mgr Alicję Walter,
  • Grzegorza Borysa z Gimnazjum Nr 5 w Jarosławiu przygotowywanego przez mgr Dorotę Lis.
Patronem konkursu i fundatorem nagród był Burmistrz Miasta Jarosławia Jan Gilowski, natomiast organizatorem mgr Ewa Jankowska - nauczyciel doradca z matematyki.

Ewa Jankowska




Burmistrz Jarosławia - "Robin Hoodem"!


Trwający od 2 czerwca br. Turniej Miast "O Złoty Kufel" browaru Leżajsk staje się coraz bardziej emocjonujący dla uczestniczących w nim reprezentacji: Sanoka, Jasła, Niska, Jarosławia i Leżajska. Po zmaganiach w dwu pierwszych miastach prowadzą ex aequo: Jarosław i Leżajsk. Niewątpliwie przyczyniły się do tego rozegrane zwycięsko zarówno w Sanoku i w Jaśle konkurencje burmistrzów, w których reprezentant Jarosławia zdystansował pozostałych rywali, każdorazowo zdobywając 10 punktów. Szczególnie spektakularny okazał się sukces Burmistrza Jana Gilowskiego najcelniej rzucającego lotkami do tarczy. Swojemu Burmistrzowi dzielnie kibicowali członkowie reprezentacji. Po zakończonej konkurencji triumfalnie podrzucali go w górę. Burmistrz zaś osobiście otrzepywał z kurzu zawodników swojej drużyny. Przygotowane konkurencje nawiązują do specyfiki miast, gdzie się odbywają (np. w Jaśle - szyb naftowy, rurociąg, usuwanie skażeń). Jedynie unihokej rozgrywany jest w każdym mieście. Wszędzie miał być przeprowadzany również quiz historyczny..., ale ten w skumulowanej postaci odbędzie się dopiero w Nisku (z dziejów 3 miast). Po każdym ze spotkań reprezentacje miast otrzymują - odpowiednie do zajmowanego miejsca - nagrody, ufundowane przez browar Leżajsk. Decydujaca walka o nagrodę główną, nastąpi w Leżajsku 1 września br. Drużyna Jarosławia pod przewodem Burmistrza zamierza ją zdobyć.
Skład drużyny: Anna Drozd, Gala Kowalenko, Anna Kulpa, Krystyna Szczygieł, Marzanna Ulma, Piotr Ciećkiewicz, Aleksander Czternastek, Dariusz Drozd, Artur Grzeszczak, Rafał Hudycz, Janusz Kaltemberg, Janusz Klojzy, Marek Leja (kapitan), Bogusław Musur, Wojciech Popczyński, Wiesław Pszonak, Zygmunt Raba, Jacek Solarczyk i Andrzej Zgryźniak.

Andrzej Zgryźniak

Numery archiwalne
Grudzień 2024
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31