W dniu 28 marca 2006 roku w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych im. Juliusza Słowackiego w Jarosławiu odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu Projektowania Odzieży dla uczniów szkół odzieżowych, nad którego sprawną organizacją i regulaminowym przebiegiem czuwała Pani mgr Marta Cukierda - kierownik szkolenia praktycznego ZSLiT oraz Pani mgr Zofia Paluch - nauczyciel ZSLiT. Do konkursu przystąpiło dziesięć szkół, z czego każdą z nich reprezentowały dwie osoby. O zdobycie pierwszego miejsca walczyły szkoły z Jasła, Przemyśla, Rzeszowa, Sanoka, Krosna, Stalowej Woli oraz Jarosławia.
Komisja konkursowa decydowała o przyznaniu poszczególnych miejsc w dwóch kategoriach: indywidualnej oraz zespołowej. O klasyfikacji końcowej decydowała suma punktów zdobytych podczas testu oraz prezentacji prac plastycznych, w których jury oceniało m.in. estetykę wykonania projektu, jego kompozycję, rozwiązania konstrukcyjne i technikę wykonania.
Po ocenie prac i podliczeniu punktów jury w składzie: przewodnicząca - mgr Lucyna Markowska - Sum, z-ca przewodniczącej mgr Maria Ferenc, oraz członkowie - mgr Maria Grzywna, mgr Barbara Lągawa, mgr Marta Ciż, mgr Regina Sosnowska - Pyra; ustaliło co następuje:
W kategorii indywidualnej:
I miejsce zdobyła - Sabina Koryl,
II miejsce - Urszula Prymicz,
III miejsce - Małgorzata Gałuszka.
W klasyfikacji zespołowej:
I miejsce - Zespół Szkół Gospodarczych im. M. Spytka Ligęzy - Rzeszów,
II miejsce - Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 - Jasło,
II miejsce - Zespół Szkół Licealnych i Technicznych im. J. Słowackiego - Jarosław,
II miejsce - Centrum Kształcenia Ustawicznego - Jarosław.
Wszystkie osoby wyróżnione w konkursie otrzymały nagrody rzeczowe, a pozostali uczestnicy konkursu pamiątkowe dyplomy, które wręczała Pani dyrektor ZSLiT - mgr Maria Żak.
Niemałą atrakcją finałowego konkursu był pokaz mody pn. "z naszej szafy", podczas którego uczennice ZSLiT prezentowały modele strojów, które same zaprojektowały i wykonały. Kreacje krawieckie cechowała żywa kolorystyka oscylująca wokół wiosennej zieleni, dojrzewającej oliwki i lekkiego popielu. Pośród nich można też było dojrzeć wyróżniające się biele, czernie i odważne połączenia tych barw. Na uwagę zasługiwały również niecodzienne oryginalne dodatki i ozdobniki. W przedstawianych modelach widać było kunszt, pasję i artyzm z jakim stroje były tworzone. Cieszy fakt, że w Jarosławiu są tak zdolni i kreatywni uczniowie, jak również to, że kadra nauczycielska inspiruje młodych i udziela im cennych wskazówek.