Usytuowany tuż za główną bramą wejściową Starego Cmentarza, nagrobek wielce zasłużonego dla Jarosławia ks. kan. Mieczysława Lisińskiego odzyskał dawny blask. Remont polegający na skuciu z płyty nagrobnej starej odspajającej się, oraz wykonaniu i oszlifowaniu nowej wykładziny lastriko, przeprowadzony został w czerwcu br. przez znany jarosławski Zakład Kamieniarski p. Bogdana Kozłowskiego. Niejako przy okazji nagrobek uzyskał nową kolorystykę w ciemnej tonacji (poprzednia utrzymana była w niezbyt efektownej tonacji szarej). Oczyszczone i zakonserwowane zostały ponadto metalowe elementy wystroju, oraz wymieniona została "rozsypująca się" tabliczka kamienna z napisem na płycie poziomej. Wokół nagrobka ułożono płytę odbojową z kostki brukowej. Przeprowadzone prace remontowe w połączeniu z uporządkowaniem otoczenia, przyczyniły się do podniesienia estetyki zarówno nagrobka, jak też eksponowanego fragmentu tej starej nekropolii.
Warto nadmienić, że objęte umową prace remontowe wykonane zostały poniżej tzw. kosztów własnych, co oznacza, że znaczny ich zakres właściciel zakładu kamieniarskiego p. Bogdan Kozłowski, wykonał nieodpłatnie.
Urodzony w 1877 r. w Żołyni koło Łańcuta ksiądz kanonik Mieczysław Lisiński święcenia kapłańskie otrzymał w 1900 r. z rąk biskupa, obecnie świętego Józefa Sebastiana Pelczara. Na terenie Jarosławia pracował owocnie od roku 1906 aż do śmierci w roku 1957. Wyczulony na los ubogich i sierot był założycielem i wieloletnim dyrektorem dwóch jarosławskich zakładów sierocych. Pozostał w pamięci jarosławian jako wzór kapłana, pedagoga, żarliwego patrioty i społecznika, zyskując miano "Ojca ubogich i sierot".