Strona główna » Nasze wydawnictwa » maj-czerwiec, nr 5-6 (163-164) / 2006 » Sesja Rady Miasta
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Nasze wydawnictwa

maj-czerwiec, nr 5-6 (163-164) / 2006

Sesja Rady Miasta (08.05.2006)

W terminie 8 maja br. o godz. 12.00 na wniosek Burmistrza Jarosławia Janusza Dąbrowskiego zwołałem nadzwyczajną Sesję Rady Miasta Jarosławia. W niepełnym składzie - na sesji obecnych było 19 radnych, podjęto dwie planowane uchwały. Wśród osób zaproszonych na posiedzenie sesji znaleźli się Prezes Jarosławskiego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych Krystyna Kłoda, prezesi spółek miejskich, Burmistrz Janusz Dąbrowski i Zastępcy Bogdan Wołoszyn i Tadeusz Pijanowski, Skarbnik Barbara Maziarka i Sekretarz Franciszek Gołąb, naczelnicy UM, dziennikarze.

Poinformowałem radnych, iż z uwagi na charakter posiedzenia (tj. sesję zwołaną w trybie nadzwyczajnym) o zmianie proponowanego porządku obrad decyduje wnioskodawca, tj. Burmistrz. Wiceprzewodniczący RM Jan Walter złożył wniosek o ujęcie do porządku obrad interpelacji i wolnych wniosków, na co nie wyraził zgody burmistrz Janusz Dąbrowski - burmistrzowie o 13.00 byli umówieni na oficjalne spotkanie. Wnioskodawca stwierdził, iż z uwagi na konieczność spotkania, nie mógłby przysłuchiwać się składanym interpelacjom, na czym mu zależy. Radny Janusz Ważny wyraził dezaprobatę skracaniem czasu sesji, na co zareagowałem tłumacząc, iż planowana 1 godz. na podjęcie dwóch punktów porządku obrad powinna wystarczyć. Burmistrz zapewnił, że nie opuści sali narad przed wyczerpaniem porządku sesji. Jeżeli byłaby taka konieczność, na spotkanie udadzą się zastępcy burmistrza.

Po chwilowej dyskusji radni jednogłośnie podjęli uchwałę w sprawie udzielenia Samorządowi Województwa Podkarpackiego pomocy finansowej na wydatki inwestycyjne związane z realizacją zadania "stworzenie warunków i działanie na rzecz wyrównywania szans osób niepełnosprawnych i przeciwdziałania ich wykluczeniu ze społeczeństwa". Przypomnijmy, iż Regionalna Izba Obrachunkowa zakwestionowała przekazanie kwoty 300 000 zł Jarosławskiemu Stowarzyszeniu Osób Niepełnosprawnych z przeznaczeniem na realizację w/w zadania. Na mocy uchwały upoważniono Burmistrza Miasta do zawarcia umowy z Samorządem Województwa Podkarpackiego w sprawie udzielenia pomocy finansowej na to zadanie. W przypadku nie ujęcia zadania w ramach ZPORR przez Marszałka Województwa Podkarpackiego umowa powinna gwarantować zwrot 300 000 zł do budżetu miasta Jarosławia.

Drugi projekt uchwały wiązał się bezpośrednio z podjętą wcześniej uchwałą i stanowił o przesunięciach środków pomiędzy rozdziałami budżetu miasta.

Po podjęciu również jednogłośnie uchwały wprowadzającej zmiany do budżetu miasta w roku bieżącym, głos zabrała prezes JSON Krystyna Kłoda wyrażając wdzięczność za w ten sposób udzieloną pomoc organizacji, którą kieruje. Wyraziła nadzieję, iż dzięki tym środkom uzyskane z funduszy unijnych pieniądze pozwolą na pełną realizację postawionych celów.

Następnie odczytałem pismo, jakie skierował do Rady Miasta Poseł na Sejm RP Tomasza Kulesza w sprawie dofinansowania inicjatywy wyremontowania nagrobku długoletniego Burmistrza Jarosławia Adolfa Dietziusa.

Wiceprzewodniczący RM Wacław Spiradek zasugerował, aby pismo przekazać burmistrzowi w celu nadania sprawie formalnego biegu.

Przewodniczący Rady Miasta Jarosławia
Marian Janusz
Numery archiwalne
Grudzień 2024
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31