INFORMACJA O DODATKACH MIESZKANIOWYCH cd.
URZĘDOWY DRUK - WNIOSEK o dodatek mieszkaniowy - osoba uprawniona do jego otrzymania - składa osobiście w Urzędzie Miasta. Do wniosku muszą być dołączone zaświadczenia o wysokości i źródłach dochodów wszystkich członków gospodarstwa domowego.
Dodatek przyznaje w drodze decyzji administracyjnej Burmistrz Miasta Jarosławia na okres 6 miesięcy, później trzeba złożyć nowy wniosek.
Jeżeli po przyznaniu dodatku mieszkaniowego zostanie stwierdzone nieterminowe wnoszenie opłat za mieszkanie wypłata dodatku mieszkaniowego zostanie wstrzymana do czasu uregulowania zaległości. Jeżeli uregulowanie zaległości nie nastąpi w ciągu 3 miesięcy od dnia ich powstania, decyzja o przyznaniu dodatku mieszkaniowego wygasa. Ponowne wystąpienie o dodatek mieszkaniowy może nastąpić jedynie po uregulowaniu zaległości powstałych w okresie obowiązywania wygasłej decyzji.
W razie stwierdzenia nieprawdziwych oświadczeń - przyznany dodatek mieszkaniowy zostanie wstrzymany, a nienależnie pobrane kwoty podlegają zwrotowi - egzekucji w podwójnej wysokości wraz z odsetkami i kosztami egzekucyjnymi. Powyższe nie wyklucza wszczęcia postępowania karnego.
Szczegółowe informacje i odpowiednie druki można otrzymać w WYDZIALE GOSPODARKI LOKALOWEJ URZĘDU MIASTA JAROSŁAWIA / parter, pok. nr 6 tel. 621 - 20 - 11, wew. 138 /.
Zastępca Burmistrza Miasta
Zbigniew Piskorz
Podsumowanie pracy redakcyjnej
za lata 1993-2001
Cieszę się, że dane mi było uczestniczyć w tworzeniu publikacji o charakterze informacyjnym, od chwili decyzji o konieczności rozpoczęcia tego typu wydawnictwa. Uważni Czytelnicy obserwowali zapewne jak zmieniała się tematyka, szata graficzna i sposób przekazywania treści.
Pierwszą drukarnią, która pomagała w tworzeniu wizji 8-stronicowego Biuletynu była Agencja Wydawniczo - Reklamowa "Fantazy - Art". Początkowy nakład wynosił 1000 egzemplarzy. W sierpniu 1993 r. po raz pierwszy sama dokonałam składu komputerowego. Od stycznia 1997 r. zwiększona została objętość Biuletynu do 12, a nawet - w zależności od potrzeb - do 16 stron. Wzrósł też do 1500 egzemplarzy jego nakład. W marcu 1997 r. ukazało się 50-te wydanie, a od lipca 1998 r nakład wynosił 2000 egzemplarzy. W grudniu 1998 r. Zarząd Miasta III kadencji zaproponował, by Biuletyn miał pełnokolorową okładkę. Autorem strony tytułowej jest p. Stanisław Lenar. Kolorowe Biuletyny drukują na zmianę Usługowa Spółdzielnia Pracy "Usługopol" i Wydawnictwo "Papirus".
Już od pierwszego wydania systematycznie publikowane są sprawozdania z sesji Rady Miasta i realizacji uchwał, jak również istotne decyzje podejmowane przez Zarząd Miasta. Zawsze starałam się zamieszczać migawki z życia mieszkańców naszego miasta. Biorąc udział w różnego rodzaju spotkaniach wydobywałam wartości nieprzemijające, a na zdjęciach pokazywałam ludzi, którzy w nich uczestniczyli.
Warsztaty dziennikarskie i szkolenia były dla mnie źródłem nowych kontaktów i pomysłów. Szczególnie mile wspominam listy od jarosławian z kraju i z zagranicy, świadczące o dużym zainteresowaniu miejscem lat dziecinnych.
Wiem, że informator, który ukazuje się raz w miesiącu powinien "żyć przez cały miesiąc" czyli zawierać treści - wiadomości istotne dla Czytelników i nie tracące aktualności aż do czasu ukazania się nowego numeru. Dlatego też w Biuletynie swoje miejsce znalazły materiały dokumentalno - historyczne.
Z całego serca dziękuję wszystkim, którzy bezinteresownie włączają się w pracę redakcyjną, autorom zdjęć, koleżankom i kolegom z mediów lokalnych, kolporterom indywidualnym, kierownictwu RUCH-u, funkcjonariuszom Straży Miejskiej oraz właścicielom kiosków i księgarni, w których jest rozprowadzany.
Zofia Krzanowska
Przeciw narkomanii
W ramach akcji Gwiaździsty Szlak Czystych Serc 27 lutego br. przed Ratuszem odbyła się kilkuminutowa manifestacja, w której uczestniczyła młodzież z jarosławskich gimnazjów i szkół średnich. Organizacją zajęła się p. Teresa Krasnowska - Koordynator Rejonowy Podkarpackiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie.
Z młodzieżą spotkali się: Burmistrz Jan Gilowski, Wiceburmistrz Robert Wiśniewski, Wicestarosta Janusz Kołakowski oraz Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury Sportu i Turystyki Bogdan Wołoszyn.
P. Teresa Krasnowska w imieniu grupy ds. oświaty i promocji zdrowia powiatu jarosławskiego wręczyła władzom miasta "Projekt edukacyjny adresowany do młodzieży szkół średnich i gimnazjów oraz ich rodziców". Wśród celów szczegółowych znajduje się m.in. promowanie zdrowego stylu życia bez środków uzależniających, prowadzenie zajęć przygotowujących do podejmowania samodzielnych racjonalnych wyborów, kształtowanie obyczajów związanych z zabawą i wspólnym spędzaniem czasu wolnego, a także uświadomienie rodzicom i wychowawcom, że skuteczność wychowania zależy w znacznym stopniu od wartości, które sami preferują i którymi żyją na co dzień.
Zofia Krzanowska